porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy aktywność fizyczna jest nam potrzebna?

Każdy człowiek potrzebuje co najmniej 30 min. umiarkowanie intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej we wszystkie dni tygodnia. Dzięki aktywności i uprawianiu sportu utrzymuje się odpowiednia elastyczność naczyń krwionośnych. Najprostszym sposobem na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej jest włączenie ruchu w codzienną rutynę. Umożliwiają one bowiem regulowanie intensywności wysiłku, zapewniają efektywne wykorzystanie tlenu i są najbardziej korzystne dla serca, płuc i układu krążenia.

aktywność fizyczna dodano: 05.12.2013 19:42

Dlaczego Polacy oszaleli na punkcie biegania? Jogging - dlaczego tak go lubimy?

Polacy uprawiający jogging byli jeszcze kilka lat temu rzadko spotykanym widokiem. Dzisiaj liczba entuzjastów biegania rośnie w błyskawicznym tempie. W czym tkwi sekret tak wielkiej popularności joggingu?

bieganie kalorie dodano: 21.05.2013 08:45

Ciągle w biegu? I bardzo dobrze! Zobacz, jak zacząć uprawiać sport, żeby wyszedł nam na zdrowie

Bieganie jest najlepszą formą sportu, jeśli chcemy spalić dużo kalorii, zwiększyć sprawność i wydolność organizmu. Poprawia nasze samopoczucie, odporność na choroby, a może być także dobrym tematem do rozmów podczas różnych uroczystości w gronie rodzinnym lub wśród znajomych.

jogging dodano: 25.10.2011 12:44 | odpowiedz (3)

Jak spalić kalorie po zjedzeniu pięciu kremówek?

Niedawno aktorka Anna Mucha pochwaliła się na swoim blogu, że ma zamiar zjeść pięć kremówek. Ile to kalorii i jak je spalić?

Anna Mucha dodano: 01.05.2013 13:44

Czy wiesz co to slacklining, hydrospeed czy heliskiing? Mówimy, co nowego w sportach ekstremalnych

Sporty ekstremalne nie są dla każdego, bo wymagają specyficznych predyspozycji, nie tylko fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych. Ci, co kochają życie „na adrenalinie” nieustająco wymyślają kolejne dla siebie wyzwania. Nawet popularnemu bungee podniesiono poprzeczkę.

pływanie dodano: 26.05.2015 22:31

Jak zachęcić dziecko do biegania? Bieganie z dzieckiem

Bieganie z dzieckiem może być bardzo ciekawą i zdrową formą wspólnego spędzania czasu. Tylko jak zachęcić dziecko do biegania, jeśli jest leniwe i nie chce oderwać się od komputera? Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, ale czasami trzeba umiejętnie je do tego zachęcić.

bieganie z dzieckiem dodano: 25.02.2015 05:59

Muzyka do biegania. Jak wybrać muzykę do biegania?

Może się wydać, że muzyka do biegania nie jest potrzebna, ale jeśli umiemy dobrze wybrać tę właściwą muzykę to bieganie będzie łatwiejsze i jeszcze przyjemniejsze. Muzyka jest dobrym motywatorem do zwiększonego wysiłku, a przy okazji pozwala na zrelaksowanie się i uporządkowanie myśli.

jogging dodano: 02.12.2014 10:29

Badania dla biegaczy. Jak często i jakie badania powinni wykonywać biegacze?

Bieganie jest bardzo zdrowym sportem. Jednak nawet jego rekreacyjne uprawianie może być sporym obciążeniem dla organizmu. Jakie badania są przewidziane dla biegaczy, co lekarz sprawdzi, aby pozwolić nam biegać?

badania dla biegaczy dodano: 16.10.2014 16:38

Test Coopera - co to jest?

Chcesz zacząć biegać, choć dotychczas prowadziłeś siedzący tryb życia? Planujesz udział w maratonie, choć jesteś nałogowym palaczem? Zrób sobie najpierw test Coopera. Mówimy, na czym polega i o co w nim chodzi. Wszystko, co powinniście wiedzieć o teście Coopera.

bieganie amatorskie dodano: 12.08.2014 10:46

Test Coopera - tabela wyników. Jak odczytywać test Coopera?

Sprawdź, w jakim wieku jest twój organizm. Wystarczy, że zmierzysz dystans, jaki jesteś w stanie pokonać biegiem w ciągu 12 minut – publikujemy tabelę wyników słynnego testu Coopera

bieganie amatorskie dodano: 11.08.2014 13:59
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Józef Pawłowski jest polskim aktorem, znanym z roli głównej w ...

bieganie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bieganie. Wszystko na temat bieganie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.