porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ból brzucha u dziecka - co może oznaczać?

Ból brzucha u dziecka to dość częsta dolegliwość. Może mieć ona różne przyczyny. Zanim zawołasz lekarza zastanów się na spokojnie, co mogło go wywołać.

ból brzucha dodano: 04.05.2012 11:06

Dlaczego nie można lekceważyć biegunki?

Główne przyczyny biegunek to zakażenia wirusowe, bakteryjne, reakcje alergiczne na pożywienie, zatrucia pokarmowe, stres, nadużycie alkoholu, niepożądane działanie leków, zwłaszcza antybiotyków. Biegunkę może wywołać picie wody zawierającej lamblie, ameby lub inne pasożyty. Ale może być ona objawem poważnych schorzeń, np. zespołu nadwrażliwego jelita oraz raka. W większości przypadków biegunki szybko przemijają, nie pozostawiając żadnych śladów w organizmie.

ALERGIA dodano: 01.01.2014 19:28

Kalendarz ząbkowania dziecka. Kiedy DZIECKO ZĄBKUJE?

Pierwsze zęby u dziecka pojawiają się około 6.-7. miesiąca. Nie jest to jednak regułą. Jeśli u któregoś z rodziców mleczaki pojawiły się później, istnieje prawdopodobieństwo, że tak też będzie u dziecka. Do mniej więcej 2,5 roku malec powinien pochwalić się pełnym mlecznym uzębieniem – 20 ząbków.

ból dodano: 01.03.2012 11:44

Zatrucia pokarmowe podczas wakacji. Skąd się biorą i jak im zapobiegać?

Jedziemy na urlop pewni, że będzie to dla wszystkich bardzo udany czas, pełen niezapomnianych przygód i wolny od zmartwień. Tymczasem podczas wyjazdu możemy się spodziewać także tych niemiłych niespodzianek, np. zatrucia pokarmowego. Zobacz, jak go uniknąć i co zrobić, kiedy nas jednak dopadnie.

dziecko dodano: 19.07.2012 10:25 | odpowiedz (2)

Listerioza - jakie objawy i leczenie?

Listerioza jest bakteryjną chorobą zakaźną, występującą u ludzi i zwierząt. Zarażenie przenoszoną przez zwierzęta pałeczką Listeria monocytogenes przyczynia się do niepłodności, poronień i nieprawidłowego przebiegu ciąży. Co warto wiedzieć o tej niebezpiecznej chorobie, prowadzącej nawet do śmierci?

afera mięsna dodano: 01.09.2011 00:08

Jak rozpoznać ODWODNIENIE U NIEMOWLAKA? Jakie OBJAWY odwodnienia?

Odwodnienie – to słowo budzi panikę wśród rodziców. Jak rozpoznać, czy twojemu maluszkowi brakuje wody?

jakie objawy odwodnienia dodano: 25.10.2012 12:26

Jersinioza - co to za choroba, co ją wywołuje, jak się ją leczy?

Pierwsze przypadki jersiniozy odnotowano w Polsce w 2004 roku. Jest to odzwierzęca choroba zakaźna, która u dzieci objawia się przede wszystkim silną biegunką, natomiast u dorosłych – dolegliwościami przypominającymi zapalenie wyrostka robaczkowego.

bakteria dodano: 11.10.2011 10:45

ROTAWIRUS - jakie OBJAWY? Jak rozpoznać rotawirusa?

Choroba, która ścina z nóg na kilka dni, kompletnie wyczerpuje i każe potem długo dochodzić do siebie to grypa jelitowa wywołana przez rotawirusy. Objawy są niezwykle nieprzyjemne i męczące, a rotawirusami zarażamy jeszcze przez kilka dni po tym, jak ustaną.

grypa jelitowa dodano: 18.10.2012 17:03 | odpowiedz (4)

Choroba Leśniowskiego-Crohna. Jakie OBJAWY?

Choroba Leśniowskiego-Crohna przeważnie pojawia się między 20 a 40 rokiem życia, jednak ostatnio coraz częściej problem ten dotyczy i młodszych ludzi, a nawet dzieci. Biegunka, zaparcia, ból podbrzusza czy podwyższona temperatura to niektóre z najcześciej występujących początkowych objawów choroby.

ból brzucha dodano: 10.11.2011 12:55

CHOROBA LEŚNIOWSKIEGO CROHNA. Co to jest choroba Leśniowskiego-Crohna, jakie ma objawy i jak wygląda leczenie?

Przewlekły stan zapalny jelit o nieznanej przyczynie – tak najkrócej można określić chorobę Leśniowskiego-Crohna. Bóle brzucha, biegunka, gorączka, smoliste stolce (rzadziej z krwią) to najczęstsze objawy tego uciążliwego schorzenia. W zależności od miejsca zmian i ich zaawansowania mogą też pojawić się zaburzenia połykania, niedokrwistość, przetoki, ropnie i guzy. 

antybiotyki dodano: 06.12.2011 01:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?

Marianna Durczok - dziennikarka, wydawca, żona Kamila Durczoka. Co o niej ...

biegunka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. biegunka. Wszystko na temat biegunka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.