porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Schronisko Chatka Puchatka w Bieszczadach - historia, jak się tam dostać?

Chatka Puchatka to nie tylko tytuł powieści o przygodach popularnego Kubusia Puchatka. To również schronisko górskie w Bieszczadach położone na Połoninie Wetlińskiej, które przetrwało wiele lat i ma ciekawą historię. Jak się tam dostać, przemierzając bieszczadzkie szlaki?

chatka puchatka dodano: 23.05.2015 09:51

Ostatnie dzikie miejsca w Polsce Wschodniej: dokąd na urlop bez tłumów?

Polska Ściana Wschodnia od lat uchodzi za region o największych walorach przyrody nietkniętej ręką człowieka. I rzeczywiście, jeżeli szukacie spotkania z dziką naturą, najlepiej przyjechać właśnie tutaj. Najbardziej popularna jest Puszcza Białowieska, tuż za nią Bagna Biebrzańskie, ale jest też parę miejsc, gdzie prawie nikt nie zagląda.

dzikie miejsca dodano: 04.05.2015 14:11

Bieszczady: 5 najlepszych atrakcji. Co zobaczyć w Bieszczadach?

Ci, co wybierają się w Bieszczady, jadą tam przede wszystkim w góry – wędrówki po połoninach i lasach bieszczadzkich to absolutnie największa atrakcja tego miejsca i jego nieoceniona wartość. Jednak Bieszczady to nie tylko góry. Mówimy, jakie atrakcje można zobaczyć w Bieszczadach.

atrakcje w bieszczadach dodano: 28.06.2013 16:23

NARTY BIEGOWE. Jakie są najlepsze trasy w Polsce?

Biegówki stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Na jaką trasę ruszyć, aby mieć prawdziwą przyjemność z jazdy? Przedstawiamy trzy trasy narciarskie dla narciarzy biegowych, które warto wypróbować.

biegówki dodano: 15.01.2013 14:01

WAKACJE w POLSCE. Nasze rodzime naj - co warto zobaczyć, co warto wiedzieć? odcinek 1

W jakim mieście zbudowano najwyższy ratusz? Gdzie w Polsce żyje najwięcej niedźwiedzi brunatnych? Czy najstarsze drzewo w Polsce jest dębem? A co z naszą najdłuższą jaskinią? Można do niej wejść, czy nie?

Henryków Lubański dodano: 20.08.2012 10:20

Bieszczady to nie tylko dzika przyroda. Co warto zobaczyć w Lesku?

Lesko w Bieszczadach to idealne miejsce na spokojny wypoczynek. Zachwycające miasteczko, pełne zabytków, położone jest pośród lasów i łagodnych wzniesień bieszczadzkich gór. Co warto zwiedzić w Lesku?

kirkut w Lesku dodano: 19.06.2012 10:30

Co zwiedzić w Bieszczadach? Dlaczego Bieszczady to idealne góry do pieszych wędrówek?

Chociaż pierwszym skojarzeniem z polskimi górami są zwykle ostre szczyty Tatr, to Bieszczady ostatnio zyskują coraz więcej miłośników. Góry te o wiele lepiej nadają się na trekking dla początkujących włóczykijów i można tam zwiedzić sporo ciekawych miejsc. Dowiedz się, dlaczego warto pojechać w Bieszczady?

bieszczady noclegi dodano: 13.04.2012 14:50

O czym jest książka "Bieszczady w PRL-u 3"?

"Bieszczady w PRL-u 3" to już kolejna część reporterskiej opowieści Krzysztofa Potaczały o Bieszczadach. - Nie planowałem, że będzie to cykliczne wydawnictwo. Ale zebrałem tyle materiałów i tak wiele ciekawych historii, że nie zmieściły się w jednej książce. Dlatego powstały dwie kolejne - mówi autor.

Bieszczady w PRL-u 3 dodano: 21.05.2015 09:42

Kiedy wypadają dni wolne od pracy? KIEDY JEST WIELKANOC?

Aby zaplanować wakacje i wyjazdy warto sprawdzić kalendarz dni wolnych w 2012 roku. Bywają bowiem takie lata, że wzięcie trzech dni urlopu umożliwia nam dziewięciodniowy wypoczynek.

długi weekend dodano: 02.04.2012 13:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w I turze wyborów prezydenckich ...

Bieszczady szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Bieszczady. Wszystko na temat Bieszczady na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.