porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak policzyć zdolność kredytową?

Jeśli ubiegasz się o kredyt na kupno mieszkania, bank musi ocenić twoją zdolność kredytową, czyli sprawdzić, czy masz możliwość spłacenia zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w czasie ustalonym umową. Zanim złożysz wniosek kredytowy, możesz to sam oszacować i - jeśli nie spełniasz wymagań banku - spróbować sam podnieść swoją zdolność kredytową.

jak zwiększyć zdolność kredytową dodano: 07.09.2013 17:47

Jak sprawdzić swoją kartotekę w BIK?

Zawsze gdy składasz wniosek o kredyt lub pożyczkę w banku albo poręczasz komuś jego kredyt, odpowiednia informacja trafia do BIK. Potem, po udzieleniu tego kredytu do BIK co miesiąc spływają informacje, czy spłacasz go terminowo czy z opóźnieniem. Mówimy, jak długo BIK przechowuje informacje o tobie i jak sprawdzić swoją historię kredytową w BIK.

biuro informacji kredytowej dodano: 05.09.2013 17:47

Czarna lista dłużników - kto i za co może cię wpisać na listę dłużników?

Nie zapłaciłeś faktury za prąd, gaz lub telefon? Zalegasz ze spłatą raty kredytu? Nie płacisz czynszu? Możesz trafić na czarną listę dłużników.

banki dodano: 01.05.2013 13:42 | odpowiedz (1)

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej? Co to jest BIK?

Biura Informacji Kredytowej S.A. (BIK) w 2011 r. udostępniło aż 44,7 mln raportów. To wielka instytucja mająca informacje o dłużnikach. Przeczytaj i dowiedz się czym jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK) oraz jak działa. Co to jest Biuro Informacji Kredytowej

bank dodano: 02.03.2013 11:17

Jakie informacje zbiera o nas BIK? Czy wiesz, że zanim weźmiesz kredyt zostaniesz sprawdzony?

Zanim bank przyzna jakikolwiek, nawet niezbyt wysoki kredyt, sprawdzi swojego przyszłego klienta, czy przypadkiem nie ma lub może kiedyś miał, kłopotów ze spłatą kredytów. W prześwietlaniu klientów pomaga bankowi BIK - Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi o nas informacje.

banki dodano: 13.05.2012 21:40

Jak samemu sprawdzić swoją zdolność kredytową w BIK?

Niejeden z nas zastanawia się nad kredytem, którym mógłby sfinansować nowy telewizor, samochód, czy mieszkanie. Jednak wówczas od razu do głowy przychodzi pytanie – czy bank udzieli mi kredytu? Jest kilka sposobów, by sprawdzić to samemu.

 

biuro informacji kredytowej dodano: 19.01.2012 10:34 | odpowiedz (1)

Jak powiększyć swoją zdolność kredytową?

Przyznanie kredytu przez bank uzależnione jest od posiadania przez nas zdolności kredytowej – jednego z najbardziej istotnych elementów w drodze po kredyt. Teraz, gdy zmianie uległy przepisy regulujące zarówno kredyty hipoteczne, jak i gotówkowe, droga ta może stać się nieco trudniejsza. Radzimy, co można zrobić, by zwiększyć swoje szanse.

banki dodano: 19.01.2012 09:56

Czym się różnią Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Biuro Informacji Gospodarczej (BIK)?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej i BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej to firmy, które często mylimy. Tymczasem są to zupełnie inne instytucje. W odróżnieniu od BIG-ów, dobra historia kredytowa w BIK może mieć swoje dobre strony.

BIG dodano: 13.01.2012 12:45

Czarna lista dłużników. Co robić gdy trafisz na czarną listę BIGu?

Nie zapłaciłeś faktury za prąd, gaz lub telefon? Zalegasz ze spłatą raty kredytu? Nie płacisz czynszu? Możesz znaleźć się w rejestrze niesolidnych dłużników. Czarna lista dłużników. Co zrobić, gdy się tam znajdziesz się na liście złych dłużników? Co Ci grozi? BIG i BIK są często mylone ze sobą ze względu na podobieństwo, czym się różnią Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej?

bank dodano: 13.11.2011 11:11

Co robić, gdy trafisz na czarną listę dłużników? Czym grozi wpisanie do rejestru BIK lub BIG? PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH

Nie zapłaciłeś faktury za prąd, gaz lub telefon? Zalegasz ze spłatą raty kredytu? Nie płacisz czynszu? Możesz trafić na listę niesolidnych dłużników. Zobacz, kto i za jakie długi może cię wpisać na czarną listę dłużników i jakie są tego konsekwencje. Co zrobić, gdy znajdziesz się w rejestrze dłużników - BIK lub BIG?

bank dodano: 05.01.2012 10:20 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]

Jakub Żulczyk jest pisarzem młodego pokolenia, który wsławił się ostatnio ...

BIK szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. BIK. Wszystko na temat BIK na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.