porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Matura 2013: Najpopularniejsze przedmioty na maturze - jakie są?

Od lat najwięcej maturzystów zdaję maturę z języka angielskiego. Jakim zainteresowaniem cieszą się pozostałe przedmioty? Który przedmiot ścisły tegoroczni maturzyści będą najliczniej zdawać na poziomie rozszerzonym? Mówimy, jakie są najpopularniejsze przedmioty na maturze 2013.

angielski dodano: 07.04.2013 13:58

Czy wiesz, że można przeżyć 13 lat z gorylem w łóżku?

Państwo Elaine i Pierre Thivillion są biologami i prowadzą ogród zoologiczny w Saint-Martin-La Plaine. 13 lat temu gorylica Pamela urodziła tam córkę i... odmówiła jej karmienia. Thivillionowie zaopiekowali się małym gorylem. Mówimy co z tego wynikło.

eksperyment dodano: 11.01.2012 11:38

Jak duży jest największy jednokomórkowiec?

Gdy w XVII w. Antonie van Leeuwenhoek spojrzał w obiektyw udoskonalonego przez siebie mikroskopu, musiał być wstrząśniety liczbą i różnorodnością maleńkich organizmów, obecnych w jego otoczeniu. Dziś wiemy, że jest ich nieprzeliczona ilość - dowiedz się jednak jaki jest największy z nich.

badania dodano: 18.01.2012 12:32

Jak padł mit, że „ryby głosu nie mają”. Piranie potrafią szczekać, kwakać i czkać!

Piranie czerwone (Pygocentrus nattereri) potrafią emitować dźwięki. Więcej! One potrafią się przy pomocy dźwięków porozumiewać. Dowodów dostarczyli badacze z belgijskiego Liege, a ich opublikowanie w Journal od Experimentaly Biology wywołało sporą sensację.

eksperymenty dodano: 20.10.2011 13:00

Czy wiesz kto i za co otrzymał Antynobla 2011? NAJDZIWNIEJSZE BADANIA NAUKOWE

Z pozoru śmieszne i niedorzeczne, w gruncie rzeczy traktują o naukowych odkryciach. Co wspólnego z ziewaniem mają żółwie leśne? Dlaczego ludzie wzdychają? Jaki jest związek pomiędzy pęcherzem a podejmowaniem decyzji? Sprawdź, za co w tym roku stowarzyszenie „Improbable Research” przyznało Antynoble.

antynobel dodano: 20.10.2011 11:12

Co to jest eksplozja kambryjska?

Życie na Ziemi powstało jakieś 3,5 miliarda lat temu, ale dopiero około 500 milionów lat temu zaczęła powstawać większość organizmów. Ten nagły zwrot nazywamy "eksplozją kambryjską".

kambr dodano: 13.03.2014 13:29

Ile nóg ma stonoga?

Pytanie z pozoru banalne, jedno z tych stawianych przez dzieci... ale jaka jest właściwa odpowiedź? To o tyle interesujące, że trzeba sobie wreszcie jasno powiedzieć - NIE MA TAKIEGO ZWIERZĘCIA jak stonoga ze stoma nogami! Owszem istnieją stonogi, ale mają zaledwie... 14 nóg. Mówimy, jakie zwierzaki określamy tym mianem i ile naprawdę mają nóg!

Brzechwa dodano: 13.12.2011 12:49

Skąd się biorą królowe pszczół?

Teoretycznie każda pszczoła może zostać królową ula. Decyduje o tym zwykły przypadek.

królowa pszczół dodano: 06.06.2014 11:32

MATURA 2012. Z jakich przedmiotów maturzyści biorą korepetycje?

W teorii to szkoła ma przygotować uczniów do matury i pomóc w osiągnięciu jak najlepszych wyników. W praktyce okazuje się, że rodzice muszą sporo dokładać do edukacji dzieci. Na jakie dodatkowe zajęcia najczęściej uczęszczają maturzyści? Mówimy, z jakich przedmiotów maturzyści biorą korepetycje.

chemia dodano: 11.04.2012 16:21
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?

Film "Joanna" w reżyserii Anety Kopacz jest jedną z polskich ...

biologia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. biologia. Wszystko na temat biologia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.