porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak sprawdzić swoją kartotekę w BIK?

Zawsze gdy składasz wniosek o kredyt lub pożyczkę w banku albo poręczasz komuś jego kredyt, odpowiednia informacja trafia do BIK. Potem, po udzieleniu tego kredytu do BIK co miesiąc spływają informacje, czy spłacasz go terminowo czy z opóźnieniem. Mówimy, jak długo BIK przechowuje informacje o tobie i jak sprawdzić swoją historię kredytową w BIK.

BIK dodano: 05.09.2013 17:47

Jakie informacje zbiera o nas BIK? Czy wiesz, że zanim weźmiesz kredyt zostaniesz sprawdzony?

Zanim bank przyzna jakikolwiek, nawet niezbyt wysoki kredyt, sprawdzi swojego przyszłego klienta, czy przypadkiem nie ma lub może kiedyś miał, kłopotów ze spłatą kredytów. W prześwietlaniu klientów pomaga bankowi BIK - Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi o nas informacje.

banki dodano: 13.05.2012 21:40

Jak samemu sprawdzić swoją zdolność kredytową w BIK?

Niejeden z nas zastanawia się nad kredytem, którym mógłby sfinansować nowy telewizor, samochód, czy mieszkanie. Jednak wówczas od razu do głowy przychodzi pytanie – czy bank udzieli mi kredytu? Jest kilka sposobów, by sprawdzić to samemu.

 

BIK dodano: 19.01.2012 10:34 | odpowiedz (1)

Czym się różnią Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Biuro Informacji Gospodarczej (BIK)?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej i BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej to firmy, które często mylimy. Tymczasem są to zupełnie inne instytucje. W odróżnieniu od BIG-ów, dobra historia kredytowa w BIK może mieć swoje dobre strony.

BIG dodano: 13.01.2012 12:45

Jak się chronić przed wyłudzeniem kredytu?

Zgubiłeś dokumenty, okradli cię? Bądź czujny, bo może cię to słono kosztować. Jest sposób, by zaginione dokumenty nie posłużyły do zaciągnięcia kredytu na twoje nazwisko.

kredyt dodano: 10.10.2014 12:19
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Kim był? [KARIERA, TWÓRCZOŚĆ]

Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Wybitny reporter i publicysta był autorem ...

biuro informacji kredytowej szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. biuro informacji kredytowej. Wszystko na temat biuro informacji kredytowej na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.