porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Pokrycia dachowe. Czym pokryć DACH MANSARDOWY?

Najbardziej jednolity wygląd dachu mansardowego można uzyskać, kryjąc go dachówką ceramiczną lub cementową. Ale bardzo dobrze sprawdzi też blachodachówka czy gont bitumiczny. Najważniejsze jest wykończenie wypukłej krawędzi między połaciami dachu mansardowego, tak, aby nie przedostawał się tamtędy deszcz i śnieg.

dach mansardowy dodano: 29.10.2012 11:01

Dachówki czy blachodachówki, czyli co wpływa na wybór pokrycia dachowego?

Blachodachówki, dachówki ceramiczne i cementowe to najpopularniejsze materiały pokryciowe. Czy jednak każde pokrycie dachowe będzie się nadawało na nasz dach? Niekoniecznie. Sprawdź, co ma największy wypływ na wybór pokrycia dachowego?

blacha trapezowa dodano: 25.04.2012 12:43

Solidne POKRYCIE DACHU - czym wykończyć dach, żeby służył lata?

Nie bez powodu powiedzenie "mieć dach nad głową" kojarzy się nam z domem i daje poczucie bezpieczeństwa. Solidny dach to jeden z najważniejszych atrybutów domu. Jednym z elementów decydujących o jego trwałości jest pokrycie. Czym pokryć dach, żeby dach przetrwał lata? Czy wybrać materiały naturalne, jak dachówka czy łupek, czy może lepiej zdecydować się na blachę?

czym pokryć dach dodano: 06.09.2012 12:00

Montaż BLACHODACHÓWKI. Co jest najważniejsze przy jej ukadaniu?

Pod blachodachówkę nie trzeba robić pełnego deskowania - zwykle mocuje się ją do rusztu z kontrłat i łat. Ważne jest odpowiednie obchodzenie się z arkuszami, aby ich nie pogiąć i nie uszkodzić powłoki, która nie tylko je zdobi, ale przede wszystkim zabezpiecza stalowy rdzeń.

blachodachówka montaż dodano: 19.12.2012 13:32

Jak zapewnić WENTYLACJĘ pod pokryciem z BLACHODACHÓWKI?

Wilgoć gromadząca się pod pokryciem dachowym powinna być odprowadzana na zewnątrz. Często jednak powstają dachy, które nie są wyposażone w stosowne systemy wentylacyjne. Jak temu zapobiec?

montaż wywietrzników połaciowych dodano: 22.08.2012 11:28

Jakie pokrycie dachowe najlepiej imituje dachówkę ceramiczną?

Tradycyjne dachówki ceramiczne­ inspirują producentów pokryć dachowych od lat. Pierwszym materiałem, który miał je naśladować były dachówki cementowe. Następnie odpowiednio wytłoczono blachę powlekaną i tak powstała blachodachówka. Ale producenci nie powiedzieli ostatniego słowa...

co zamiast dachówki dodano: 18.12.2012 12:14

Czy kolor blachodachówki ma wpływ na trwałość dachu?

Utarło się przekonanie, że lepiej unikać blachodachówek w ciemnych kolorach, jako tych o gorszej jakości od jasnych. Ile jest w tym prawdy? Czy kolor blachodachówki faktycznie wpływa na jej jakość? 

blacha trapezowa dodano: 14.02.2013 16:09

Na co zwrócić uwagę kupując blachodachówkę?

Rynek zasypany jest różnorodnymi kształtami i kolorami blachodachówek, jednak względy estetyczne to jedno, a jakość to drugie, czasem tym dwóm cechom udaje się iść w parze. Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Poniżej kilka praktycznych porad.

blacha dodano: 08.09.2011 09:19 | odpowiedz (1)

TANIE POKRYCIE DACHU. Ile kosztuje blachodachówka?

Blachodachówka jest najbardziej popularnym pokryciem wśród blach dachowych. Zyskała popularność ze względu na swój ciekawy kształt i wygląd na dachu. Przeczytaj, jakie są zalety tego pokrycia.

blacha dachowa dodano: 01.08.2011 10:51 | odpowiedz (3)

Folia pod blachodachówkę – jaką wybrać?

W sprzedaży obok zwykłych membran dachowych znajdziesz i takie, które producenci polecają specjalnie pod pokrycia z profilowanej blachy. Co warto o nich wiedzieć?

blacha trapezowa dodano: 11.02.2015 14:16
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?

Katarzyna Bonda zyskała miano królowej polskiego kryminału. Już od kilku ...

blachodachówka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. blachodachówka. Wszystko na temat blachodachówka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.