porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Które kraje są najbardziej niebezpieczne dla podróżujących kobiet?

Gdzie podróżujące kobiety powinny uważać? Czy wszystkie kraje bezpieczne są dla turystek? O czym należy pamiętać, by nie wpaść w tarapaty?

AFGANISTAN dodano: 23.04.2013 11:05

Skąd pochodzą europejscy meżczyźni?

Nowe badania naukowców z Uniwersytetu Leicaster wykazują, że nawet do 80 procent współczesnych Europejczyków pochodzi od pierwszych rolników, którzy ok. 10 tys. lat temu wyruszyli z "Żyznego Półksiężyca" nad Morzem Śródziemnym. Z kolei nasze pramatki pochodzą z plemienia myśliwych-zbieraczy.

badania naukowe dodano: 03.02.2012 10:53

Dlaczego Katar zorganizuje piłkarskie Mistrzostwa Świata 2022?

Po raz pierwszy piłkarskie Mistrzostwa Świata odbędą się na Bliskim Wschodzie. Na gospodarza turnieju w 2022 roku wybrano Katar. Mówimy, jak do tego doszło, że akurat ten mały arabski kraj będzie gościł najlepsze drużyny piłkarskie świata.

Doha dodano: 28.01.2012 21:33

Komu nie pokazywać kciuka? NIEBEZPIECZNE GESTY - Mowa ciała - cz.1

Podróżujesz? Uważaj na swoje gesty. Niewinna u nas gestykulacja, takie jak uniesienie kciuka, czy kiwanie palcem, w innych krajach mogą być uznane za obraźliwe i przysporzyć nam wielu kłopotów. Sprawdź, które gesty za granicą rozumiane są zupełnie inaczej niż w Polsce.

Azja dodano: 19.10.2011 10:41

Gdzie nie dotykać nosa, kogo obrazi otwarta dłoń? NIEBEZPIECZNE GESTY - MOWA CIAŁA - cz. 2

Wysunięty do góry środkowy palec, który niedelikatnie sugeruje, że nasz partner w dyskusji powinien już sobie pójść, to gest obraźliwy niemal w każdej części świata. Będąc za granicą, powinniśmy jednak pamiętać, jakich gestów unikać, by nie urazić osoby, której próbujemy przekazać coś...pozytywnego. Przeczytaj nasz poradnik!

Azja dodano: 09.11.2011 09:48
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Laureaci nagrody Kapuścińskiego: Swietłana Aleksijewicz i Michał Olszewski: Kim są?
Laureaci nagrody Kapuścińskiego: Swietłana Aleksijewicz i Michał Olszewski: Kim są?

Nagroda Kapuścińskiego została wręczona laureatom na Warszawskich Targach Książki. Statuetki ...

Bliski Wschód szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Bliski Wschód. Wszystko na temat Bliski Wschód na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.