porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak wybrać najlepsze nadproże?

Nadproża to elementy konstrukcyjne nad otworami drzwi, okien, bram garażowych. Przenoszą obciążenia z wyżej położonych fragmentów ścian. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

belki dodano: 15.11.2011 10:00

Ściany z BETONU KOMÓRKOWEGO. Jakie są ograniczenia przy budowaniu z bloczków z betonu komórkowego?

Zastosowanie określonego typu bloczków z betonu komórkowego nie powinno być dziełem przypadku. Ściany w budynku mają bowiem różne przeznaczenie - inne wymagania stawia się ścianom zewnętrznym chroniącym przed czynnikami atmosferycznymi, a inne wewnętrznym rozdzielającym głośne pomieszczenia. Jakich bloczków użyć do budowy konkretnego rodzaju ścian?

beton komórkowy dodano: 04.12.2012 12:56

Nowoczesny osprzęt jachtowy. Co zastąpi tradycyjną szeklę?

Pamiętam czasy, gdy młodzi adepci żeglarstwa nosili przy szlufce od spodni przykręconą szeklę, zwykle zdobytą w czasie wakacji na obozie żeglarskim. Był to swoisty znak żeglarzy. Przy jej pomocy łączyło się na łodzi wszystko ze wszystkim. Dziś szekla powoli zanika. Co jest tego przyczyną i co może ją zastąpić?

co to jest szekla dodano: 27.05.2014 15:55

Jak ciągnąć linę bez wysiłku?

Na każdym jachcie żaglowym znajdziemy wiele lin, które trzeba co pewien czas pociągnąć. Trymowanie żagli wymaga nieustannego wybierania szotów. Dla jednych jest to czysta przyjemność, dla innych smutny obowiązek, psujący nieco przyjemność z żeglowania!

jacht dodano: 26.04.2012 15:22

Jakie elementy keramzytowe wykorzystuje się do budowy domów?

Keramzyt, zwany też glińcem, powstaje w wyniku spieniania oraz spiekania gliny. Tworzą się w ten sposób lekkie, porowate granulki. Dodaje się je jako kruszywo do mieszanki betonowej. Z tak przygotowanej masy produkowane są różne wyroby keramzytobetonowe – pustaki, kształtki, bloczki.

keramzyt dodano: 12.02.2015 16:34
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]

Polityczną karierę Beata Szydło zawdzięcza sobie, rodzinie, która ją wspiera ...

bloczki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bloczki. Wszystko na temat bloczki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.