porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kasza bulgur z mangoldem - pomysł na ciepłą i zdrową kolację

Mangold wraca na polskie stoły - warto więc znać choć kilka przepisów na to zdrowe i smaczne warzywo. Jednym z łatwiejszych do przycgotowania jest kasza bulgur z mangoldem - znakomita jako samodzielne danie na lunch lub kolację, a także jako dodatek do innych potraw

bulgur z mangoldem dodano: 10.03.2016 10:32

Gołąbki w liściach mangolda, czyli buraka liściowego

Mangold, czyli swojska boświna ma duże i bardzo zdrowe liście. Można je wykorzystać do przygotowania gołąbków, zastępując nimi klasyczną kapustę. Podajemy sprawdzony przepis

burak liściowy dodano: 10.03.2016 10:57

Mangold, inaczej boćwina. Renesans zapomnianego warzywa

Mangold, znany kiedyś jako boćwina (nie mylić z botwinką) ma mięsiste liście na długich łodyżkach, wyglądem przypominające kapustę pak-choi. Mangold to nic innego jak odmiana buraka liściowego. W smaku przypomina szpinak i kalarepkę, zawiera wiele cennych dla zdrowia składników mineralnych.

burak liściowy dodano: 10.03.2016 10:40

Liście mangolda z czosnkiem i fetą - pomysł na szybkie ciepłe danie

Mangold to nic innego niż swojska boćwina, czyli burak liściowy. Zapomniany teraz tryumfalnie wraca na polskie stoły. Warto  go jeść, bo jest bardzo zdrowy, a jego przygotowanie do spożycia - nieskomplikowane. Podajemy przepis na danie z mangolda z czosnkiem i serem feta.

burak liściowy dodano: 10.03.2016 10:31

Botwina a boćwina: czy to to samo? Czym się różni botwina od boćwiny?

Młode warzywa - jednym z pierwszych, świadczącym o nastaniu prawdziwej wiosny jest botwinka. Niektórzy mówią na nią boćwinka – niewłaściwie. Bo boćwinka to zupełnie coś innego. Czym się różnią botwina od boćwiny?

boćwina przepis dodano: 16.05.2016 13:20

Euro na talerzu: kuchnia chorwacka

Dziś w Gdańsku mecz Chorwacja-Hiszpania. Poza murawą, jest jeszcze jedno pole, na którym Chorwaci mogą spokojnie konkurować z Hiszpanami - w kuchni!

Chorwacja dodano: 17.06.2012 11:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

boćwina szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. boćwina. Wszystko na temat boćwina na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.