porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Komu przysługuje ODPRAWA EMERYTALNA? Kto ma prawo do odprawy emerytalno-rentowej?

Pracownik odchodzący na emeryturę ma prawo do odprawy pieniężnej. Jakie są zasady przyznawania odpraw emerytalnych. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać odprawę?

emeryci dodano: 30.03.2012 16:25

Wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat. KOGO i KIEDY dotyczy podniesienie wieku?

Plan rządu zakłada wydłużenie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet oraz mężczyzn. Aktualny jeszcze wiek emerytalny w Polsce to 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Premier zapowiedział stopniowe wydłużenie czasu pracy do 67. roku życia bez względu na płeć. Kogo dotyczy reforma emerytalna?

emerytury dodano: 28.03.2012 22:30 | odpowiedz (3)

Czy referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego to dobry pomysł?

To nieprawda, że Polacy nie chcą pracować po sześćdziesiątce - większość z tych, którzy przechodzą na emeryturę, pracuje dalej, tylko na czarno. Trzeba ludzi przekonać, że warto pracować dłużej, bo to będzie korzystne dla nich samych. To referendum nie ma sensu ani szans na realizację. Zamiast podniecać się tym pomysłem, lepiej pomyśleć, co zrobić, by była praca dla 60-latków.

długość życia dodano: 15.02.2012 12:00 | odpowiedz (1)

Jaki jest w Polsce wiek emerytalny?

Kiedy Polacy osiagają wiek emerytalny? Od czego zależy wysokość emerytury? Mówimy, na jakiej podstawie wyliczana jest emerytura dla osób urodzonych przed 1949 r., a jak dla tych, którzy urodzili się po tej dacie.

donald tusk dodano: 30.03.2012 14:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Terry Pratchett. Kim był twórca Świata Dysku?

Terry Pratchett był jednym z najbardziej popularnych na świecie pisarzy ...

Bój o emerytury szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Bój o emerytury. Wszystko na temat Bój o emerytury na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.