porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zwalczyć ból siłą umysłu?

Dokuczliwe bóle to coś, co często nie daje nam w nocy zasnąć. Szczególnie, gdy bolą zęby czy głowa. Tabletki nie zawsze pomagają, a też nie każdy z nas chce sięgać po chemię, więc podajemy inne pomysły, jak zwalczyć ból siłą umysłu.

siła umysłu dodano: 29.10.2013 11:14

Jak rozpoznać zawał serca?

O rozległości zawału przesądza czas, jaki upłynie od rozpoczęcia się zawału do udzielenia pomocy. Lekarze mówią nawet o tzw. złotej godzinie – rozpoczęcie terapii w ciągu 60 minut daje najwięcej szans na ograniczenie rozległości zawału.

duszności dodano: 05.01.2012 06:38

Kalendarz ząbkowania dziecka. Kiedy DZIECKO ZĄBKUJE?

Pierwsze zęby u dziecka pojawiają się około 6.-7. miesiąca. Nie jest to jednak regułą. Jeśli u któregoś z rodziców mleczaki pojawiły się później, istnieje prawdopodobieństwo, że tak też będzie u dziecka. Do mniej więcej 2,5 roku malec powinien pochwalić się pełnym mlecznym uzębieniem – 20 ząbków.

biegunka dodano: 01.03.2012 11:44

Jakie choroby, oprócz grypy, atakują zimą?

Zimowa aura to czas wzmożonych zachorowań i przeziębień. Chłodne fronty pogodowe, zmiany ciśnienia i niska temperatura sprzyjają nie tylko grypie. Sprawdź, jakie dolegliwości oprócz alergii i chorób żołądkowych czyhają na ciebie zimą.

astma dodano: 29.09.2011 15:29

PO AMPUTACJI BÓL FANTOMOWY. Jak może boleć coś, co nie istnieje?

Ból fantomowy, czyli nierzeczywisty - a jednak dojmująco prawdziwy. Chociaż po amputowanej części ciała został jedynie "fantom" - "duch", ciało nadal cierpi i boli. Dlaczego czujemy obecność kończyny, której w rzeczywistości nie ma?

ból fantomowy dodano: 08.04.2012 17:44

Bolesne ząbkowanie - jak pomóc dziecku?

Dobra wiadomość jest taka, że objawy ząbkowania są charakterystyczne i łatwo je rozpoznać. Zła – że ten stan może trwać nawet kilka miesięcy. Jak łagodzić dolegliwości związane z ząbkowaniem?

dziąsła dodano: 15.03.2012 12:12

Na czym polega WGŁOBIENIE JELITA U DZIECI? OBJAWY I LECZENIE

Wgłobienie jelita polega na wsunięciu się jednego odcinka jelita do drugiego. Przypomina to składanie teleskopu.

badanie radiologiczne brzucha dodano: 01.09.2011 15:25

Jak pomóc sobie przy bólach menstruacyjnych?

Bóle związane z bolesnym miesiączkowaniem można złagodzić unikając soli i ostrych przypraw, stosując dietę bogatą w wapń i magnez oraz dbając o relaks i regularny sen. Radzimy, co jeszcze można zrobić, by typowo kobiece dolegliwości zniknęły.

bóle menstruacyjne dodano: 04.03.2012 09:00

Co to są ZROSTY pooperacyjne?

Przewlekłe i nawracające bóle w jamie brzusznej po przebytej operacji mogą świadczyć o powstaniu zrostów. Według badań pojawiają się one u ponad 90% pacjentów, którzy przeszli zabieg chirurgiczny lub ginekologiczny.

chirurg dodano: 09.03.2012 13:43

Skąd biorą się żylaki? Pierwsze OBJAWY I LECZENIE ŻYLAKÓW

Jesteś kobietą po 40 roku życia? Prowadzisz siedzący lub stojący tryb pracy? Przebyłaś zapalenie żył, lub w twojej rodzinie zdarzały się przypadki występowania żylaków? Uważaj, problem niewydolności żylnej może dotyczyć także ciebie! Dowiedz się, skąd biorą się żylaki i jak możesz z nimi walczyć.

ciężkie nogi dodano: 15.11.2011 08:11 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

ból szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ból. Wszystko na temat ból na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.