porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ból brzucha u dziecka - co może oznaczać?

Ból brzucha u dziecka to dość częsta dolegliwość. Może mieć ona różne przyczyny. Zanim zawołasz lekarza zastanów się na spokojnie, co mogło go wywołać.

biegunka dodano: 04.05.2012 11:06

Jak pomóc dziecku, które ma kolkę?

Nie ma wśród specjalistów zgody, skąd u niemowląt bierze się kolka. Nie ma też jakiegoś jednego cudownego sposobu na jej zwalczenie. Tak na sto procent o kolce wiadomo jedno: potrafi pierwsze tygodnie życia dziecka i rodziców - zamienić w koszmar. Są jednak sposoby, by choć próbować z nią walczyć.

dziecko dodano: 17.12.2011 13:23

LEKI BEZ RECEPTY na żołądek, zgagę: Ranitydyna na problemy gastryczne

Jakie leki bez recepty można brać na żołądek i zgagę? Te które zawierają ranitydynę. Ranitydyna jest substancją czynną, którą zawiera wiele leków sprzedawanych bez recepty na dolegliwości gastryczne.

LEKI BEZ RECEPTY dodano: 19.07.2013 12:49

Zgaga, wzdęcia, nudności, problemy z przemianą materii. Jak dbać o układ pokarmowy, by ich uniknąć?

Zgaga, wzdęcia, nudności, problemy z przemianą materii to kłopoty, które wynikają w dużej mierze ze spożywania "śmieciowego jedzenia", fast foodów, produktów wysokoprzetworzonych, tłustych i słodkich. Zobacz, jak się odżywiać, by uniknąć takich dolegliwości jak zgaga, wzdęcia, nudności oraz inne problemy z przemianą materii.

fast food dodano: 06.03.2013 09:07

PIERWSZA POMOC - co powinno się znaleźć w dobrze wyposażonej APTECZCE młodych rodziców?

Młodzie rodzice często wpadają w panikę przy najmniejszych objawach choroby dziecka. Dlatego, żeby zapobiec ewentualnym problemom, podpowiadamy jak wyposażyć domową apteczkę, żeby móc później nie szukać w panice dyżurnej apteki.

apteczka dodano: 29.03.2012 06:38

Choroba Leśniowskiego-Crohna. Jakie OBJAWY?

Choroba Leśniowskiego-Crohna przeważnie pojawia się między 20 a 40 rokiem życia, jednak ostatnio coraz częściej problem ten dotyczy i młodszych ludzi, a nawet dzieci. Biegunka, zaparcia, ból podbrzusza czy podwyższona temperatura to niektóre z najcześciej występujących początkowych objawów choroby.

biegunka dodano: 10.11.2011 12:55

CHOROBA LEŚNIOWSKIEGO CROHNA. Co to jest choroba Leśniowskiego-Crohna, jakie ma objawy i jak wygląda leczenie?

Przewlekły stan zapalny jelit o nieznanej przyczynie – tak najkrócej można określić chorobę Leśniowskiego-Crohna. Bóle brzucha, biegunka, gorączka, smoliste stolce (rzadziej z krwią) to najczęstsze objawy tego uciążliwego schorzenia. W zależności od miejsca zmian i ich zaawansowania mogą też pojawić się zaburzenia połykania, niedokrwistość, przetoki, ropnie i guzy. 

antybiotyki dodano: 06.12.2011 01:20

Przewlekłe zapalenie żołądka - czym jest i jak je rozpoznać?

Przewlekłe zapalenie żołądka jest dla gastroenterologów schorzeniem trudnym do jednoznacznego zdiagnozowania, ponieważ objawy choroby są mało charakterystyczne. Jak rozpoznać przewlekłe zapalenie żołądka?

ból żołądka dodano: 11.07.2016 12:06

Niestrawność - naturalne metody na pokonanie przykrych dolegliwości.

Przyczyną niestrawności, czyli dolegliwości występujących w układzie pokarmowym, najczęściej jest nadmiar kwasów żołądkowych. Zwykle jest spowodowany niewłaściwą dietą, zbyt szybkim jedzeniem lub przejadaniem się. Sprawdź, jakie są naturalne metody

domowe sposoby dodano: 11.07.2016 14:30

Dlaczego boli brzuch?

Ból przypominający kłucie lub kolkę, pieczenie, pulsowanie, gniecenie czy też kurcz – brzuch może boleć na wiele sposobów. Od czasu do czasu takie dolegliwości odczuwa prawie każdy. Zwykle kojarzy je z zatruciem pokarmowym, problemami z trawieniem, przejedzeniem. Ale przyczyn może być więcej.

bóle brzucha dodano: 27.01.2014 14:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?

Bronisław Komorowski z dumą powtarza, że ma aż pięcioro dzieci ...

ból brzucha szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ból brzucha. Wszystko na temat ból brzucha na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.