porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Choroby reumatyczne: przyczyny i objawy

Reumatyzmem zwykliśmy nazywać prawie każdy ból stawów lub kości. Szanse pomyłki są jednak niewielkie. Pod pojęciem reumatyzm kryje się blisko 200 chorób. Wszystkie schorzenia reumatyczne atakują układ ruchowy człowieka: kości i stawy, czyli elementy dzięki którym możemy się poruszać.

kości dodano: 18.08.2013 12:50

Dna moczanowa. Jaka dieta jest najlepsza przy dnie moczanowej?

Dna moczanowa to choroba, w której bardzo dużą rolę odgrywa odpowiednia dieta. Właściwy sposób żywienia przy dnie moczanowej ma za zadanie ograniczenie produkcji kwasu moczanowego w organizmie. Dieta ma duży wpływ na zdrowie osób zmagających się z dną moczanową, ale pomóc może też akupresura i okłady. Jaka dieta jest najlepsza przy dnie moczanowej?

akupresura dna moczanowa dodano: 12.07.2016 13:45

Ból stawów - dieta łagodząca dolegliwości kostne.

Chorobie zwyrodnieniowej stawów i ich zapalnym schorzeniom może zapobiegać zdrowy styl życia, w tym odpowiedni sposób odżywiania. Zmiana diety może także pomagać w ich leczeniu. Sprawdź, co warto jeść, a czego unikać, by utrzymać stawy w dobrej formie.

cebula dodano: 19.07.2016 15:02

Zioła na na bóle stawów i kręgosłupa - jakie pomogą?

Bolą cię stawy, kręgosłup i mięśnie - zafunduj sobie kąpiel z dodatkiem ziół. Jakie zioła zaparzyć na bóle kostno-stawowe? Co pomoże na ból kręgosłupa?

anyż dodano: 18.07.2016 15:55

Jaki sport jest najlepszy dla stawów?

Kanapowy tryb życia fatalnie wpływa na stawy, stąd ich ból i sztywność. Antidotum na te problemy jest regularny wysiłek fizyczny, który pozwala zachować młodość ciała. Sprawdź, jakie formy ruchu najbardziej służą stawom, a co może im szkodzić.

choroby stawów dodano: 30.10.2014 19:38

Jak nie przeciążać stawów? [SPRAWDZONE RADY]

Siedzący tryb życia i unikanie aktywności fizycznej fatalnie wpływa na stawy i mięśnie, stworzone przecież do ruchu. Grzeszymy też złymi przyzwyczajeniami przy wykonywaniu codziennych czynności. A wystarczy kilka drobnych korekt, by stawy były w dobrej formie przez długie lata.

przeciążenie stawów dodano: 26.09.2014 09:58

Bóle REUMATYCZNE stawów: Jak leczyć reumatyzm, DOMOWE SPOSOBY

Reumatyzm przestał być chorobą osób starszych, obecnie, co raz młodsi narzekają na dopadające ich schorzenia reumatyczne. Bóle i sztywność w stawach dolega nawet 20-latkom. Jak leczyć bóle w stawach? Czy dieta może pomóc w walce z reumatyzmem?

ból dodano: 16.08.2013 10:17 | odpowiedz (6)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Gorzelak to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. To właśnie ...

ból stawów szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ból stawów. Wszystko na temat ból stawów na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.