porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ząbkowanie - jak pomóc dziecku przetrwać ten czas bez bólu?

Ząbkowanie to jedna z głównych przyczyn stresu młodych rodziców. Ząbkowanie nie jest przyjemnie zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Jak pomóc ząbkującemu maluszkowi? Jak złagodzić bolesne ząbkowanie u dziecka?

maść łagodząca ząbkowanie dodano: 30.11.2011 17:14

Jakie są naturalne metody na pozbycie się bólu zęba?

Najczęściej jest tak, że zaczyna boleć w namniej odpowiednim momencie, kiedy trudno skontaktować się z dentystą. W takiej sytuacji można zastosować proste sposoby na, jeśli nie całkowite pozbycie się, to przynajmniej złagodzenie bólu.

akupresura dodano: 20.10.2011 15:43

Czy można uniknąć borowania zęba?

Unikasz dentysty ze względu na koszmar borowania zęba? Cierpisz zatem na dentofobię. Niepotrzebnie, bo w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych pobyt na fotelu dentystycznym może być wręcz... przyjemnością. Nowinki ułatwiające leczenie zębów powoli wkraczają do naszych gabinetów.

strach przed dentystą dodano: 02.01.2014 10:17

Jakie są najbardziej szkodliwe mity na temat zębów?

Choć postęp w stomatologii jest ogromny, to i tak unikamy jak ognia fotela dentystycznego. Dentystę odwiedzamy dopiero wtedy, gdy ból zęba nie daje nam spać. Nie chodzimy z dzieckiem do dentysty, bo uważamy, że mleczaków nie warto leczyć. Czy tak właśnie należy postępować?

leczenie zębów mlecznych dodano: 31.12.2013 12:17

Znieczulenie u dentysty - jakie są rodzaje znieczuleń i jak działają?

Większość z nas boi się dentysty, jak diabeł święconej wody. U podłoża tego leży strach przed bólem. Tymczasem, wizyta u stomatologa wcale nie musi boleć, bo nawet drobne zabiegi można wykonać w znieczuleniu. Współczesna anestezjologia pozwala na zniesienie bólu w 90-98 procentach przypadków.

znieczulenie dodano: 08.07.2013 10:52

Co zrobić, gdy na wakacjach wypadnie ci plomba? Załóż sobie plombę sam!

Gdy w czasie urlopu wypadnie ci plomba lub ukruszy się ząb, nie musisz nerwowo rozglądać się za godnym zaufania dentystą lub wracać do domu, by pójść do swojego stomatologa. Wystarczy, że przed wyjazdem na wakacje zaopatrzysz się w tymczasowy opatrunek do samodzielnego zakładania. czy wiesz, że już możesz sam założyć tymczasową plombę?

dziura w zębie dodano: 12.06.2012 17:50 | odpowiedz (1)

Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

Z bólem zęba nie ma żartów. Najpewniej ukoi go stomatolog, ale jeśli nie możemy natychmiast odwiedzić gabinetu dentystycznego, warto poratować się innymi sposobami. Jeśli tabletki przeciwbólowe nie działają, możemy pomocy szukać w spiżarni.

dentysta dodano: 07.09.2012 17:46

Jak walczyć z PARADONTOZĄ? Sposoby na powstrzymanie wypadania zębów

Paradontoza jest podstępna – może rozwijać się przez wiele lat bez wyraźnych objawów, podstępnie jednak niszcząc kości i dziąsła. Wypadanie zębów to końcowe stadium choroby, w którym szanse na ich uratowanie są już właściwie znikome. Co czwarty Polak może być zagrożony paradontozą.

higiena jamy ustnej dodano: 31.05.2012 10:03

Czym jest i jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Ta nieprzyjemna dolegliwość dotyczy co czwartej dorosłej osoby. Mówimy, czym jest nadwrażliwość zębów i jak sobie z nią poradzić.

nadwrażliwość zębów dodano: 11.04.2015 10:40

Jak uśmierzyć ból zęba? Domowe sposoby

Ból zęba potrafi odebrać chęć do życia. Utrudnia funkcjonowanie, sprawia, że nasze samopoczucie nie jest najlepsze. Na początek trzeba sobie pomóc dostępnymi środkami, następnie bezwzględnie należy udać się do dentysty.

Aspiryna dodano: 02.10.2012 08:21
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Józef Pawłowski jest polskim aktorem, znanym z roli głównej w ...

ból zęba szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ból zęba. Wszystko na temat ból zęba na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.