porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co sprawia, że masz NADWRAŻLIWE ZĘBY? Przyczyny nadwrażliwości zębów

Oczywiście zdarza się, że nadwrażliwość zębów to cecha wrodzona, wynikająca z wad budowy szkliwa. Jednak w zdecydowanej większości przypadków za jej występowanie odpowiadamy my sami i nasze złe nawyki: żywieniowe i higieniczne.

bruksizm dodano: 02.06.2012 23:35 | odpowiedz (1)

Dlaczego zęby stają się nadwrażliwe?

Kiedy jesz lub pijesz zimne, gorące, kwaśne lub słodkie pokarmy i napoje, a nawet, gdy wdychasz chłodne powietrze ustami, czujesz przeszywający ból zębów? Możesz cierpieć na nadwrażliwość. To problem, z którym boryka się wiele osób. Jakie są przyczyny nadwrażliwości zębów?

nadwrażliwość zębów dodano: 03.06.2014 10:37

Zimą zęby bolą częściej. Dlaczego zimą zęby dają się we znaki? Nadwrażliwe zęby zimą

Zimowy ból zębów może wynikać z ubytku w zębie. Może wskazywać także na pojawienie się stanu zapalnego w obrębie kości otaczającej korzeń zęba. Spadek temperatury może negatywnie odbić się na naszych zębach! Nadwrażliwość zębów zimą - jak sobie radzić?

jak sobie radzić dodano: 21.01.2013 23:10

Jak radzić sobie z NADWRAŻLIWOŚCIĄ ZĘBÓW? Sposoby na nadwrażliwe zęby

Gdy masz nadwrażliwe zęby, ból sprawić może zarówno dotyk szczoteczki, zimne i ciepłe napoje, kwaśne potrawy, czy nawet powietrze, które wciągasz ustami. Zanim więc znów skrzywisz się na samą myśl o deserze lodowym, zastosuj nasze rady oraz odwiedź dentystę.

bruksizm dodano: 31.05.2012 11:24
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]

Nick Cave naprawdę nazywa się Nicholas Edward Cave. Urodził się ...

ból zębów szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ból zębów. Wszystko na temat ból zębów na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.