porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak i po co kleszcz pije krew?

Kleszcze są plagą, która nawiedza nas wiosną i kończy się, gdy przychodzą pierwsze mrozy. Kiedyś można je było spotkać w lasach na Mazurach i Podlasiu. Teraz są niemal wszędzie, nawet w parkach. Przenoszą różne choroby, z których najczęstsza to borelioza. Dlaczego właściwie kleszcze muszą pić naszą krew?

kleszcz dodano: 05.05.2014 16:13

Jak usunąć kleszcza psu?

Jak usunąć kleszcza z psa? Przed kleszczami lepiej się zabezpieczać, niż je potem zwalczać. Na rynku jest mnóstwo preparatów, jak krople do wcierania w skórę, sprayu oraz przeciwkleszczowe obroże. Jeśli mimo to nasz pupil przyniesie ze spaceru kleszcza – oto instrukcja, jak się go pozbyć. Jak usunąć psu kleszcza? Jak usunąć kleszcza z sierści kota lub psa?

jak usunąć kleszcza dodano: 16.04.2015 06:00 | odpowiedz (1)

Jak chronić psa przed kleszczami?

Sezon na kleszcze trwa od początku wiosny do późnej jesieni. Kleszcze są dużym zagrożeniem dla psów, bo przenoszą groźne choroby. Co zrobić, aby uchronić naszego pupila przed tym niebezpieczeństwem? Jak zabezpieczyć psa przed kleszczami?

babeszjoza dodano: 01.08.2012 13:31

Co grozi psu ugryzionemu przez kleszcze? BABESZJOZA i inne

Kleszcze to pasożyty przenoszące wiele niebezpiecznych organizmów chorobotwórczych - wirusów, bakterii, pierwotniaków i riketsji. Najczęstsze choroby przenoszone przez nie na psy to: babeszjoza, borelioza i erlichjoza. Jakie są objawy tych chorób? Jak je rozpoznać?

babeszjoza dodano: 08.05.2012 13:20

Borelioza: jakie są rodzaje testów na boreliozę?

Wiosną jesteśmy zagrożeni atakiem kleszczy. A jeśli kleszcz nas ugryzie, zaczynamy się  martwić, czy nie zachorujemy na boreliozę. Za pomocą jakich testów możemy sprawdzić, czy w naszym organizmie znajdują się krętki przenoszonej przez te insekty boreliozy?

choroby odkleszczowe dodano: 30.04.2015 12:00

Czym zarażają kleszcze? Gdzie w Polsce najwięcej jest groźnych kleszczy?

Chociaż kleszcze mają od 1 do kilku milimetrów, panicznie się ich boimy. Nikt przecież nie lubi mieć wysysanej krwi. No i jeszcze groźne choroby, których nosicielami są te małe pajęczaki. Niejednemu odbiera to chęć wejścia do lasu. Ale warto przy tej okazji obalić kilka mitów o kleszczach.

kleszcze dodano: 27.04.2015 09:21

Borelioza - jakie objawy choroby? Po czym rozpoznać boreliozę?

Borelioza jest groźną chorobą wywoływaną przez bakterie przenoszone ze zwierząt na człowieka. Najczęściej są to kleszcze, ale mogą być to też komary, pchły i wszy. Boreliza - co to za choroba?

borelioza objawy dodano: 16.04.2015 13:27

Kleszcz! Poradnik jak usunąć kleszcza [SPRAWDZONE SPOSOBY]

Wiosną i latem wzrasta ryzyko złapania kleszcza. Jeśli jednak znajdziemy na naszym ciele kleszcza, nie panikujmy – jesteśmy w stanie wyjąć go samodzielnie. Jak to zrobić? Jak wyciągnąć kleszcza? Co robić, by zminimalizować ryzyko zachorowania m.in. na boreliozę? Co zrobić jak się ma kleszcza?

jak usunąć kleszcza dodano: 16.04.2015 13:36 | odpowiedz (1)

Jak rozpoznać boreliozę? Co świadczy o zakażeniu boreliozą?

Boreliozę wywołują bakterie przenoszone przez ślinę kleszczy. Dlatego właśnie latem, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na ich ukąszenia, należy zachować szczególną ostrożność. Jak rozpoznać boreliozę? Ugryzł cię klesz - sprawdź, czy nie masz boreliozy.

bakteria Borrelia Burgorferi dodano: 16.04.2015 13:26

Jak uniknąć ukąszenia przez kleszcza? Jak zapobiec ukąszeniom kleszczów?

Tak naprawdę nie istnieje jedna skuteczna metoda zapobiegnięcia ukąszeniu przez kleszcza. Przed sezonem wakacyjnym warto jednak poznać kilka sposobów, dzięki którym możemy uniknąć negatywnych konsekwencji spotkania z tym koszmarnym owadem. Kleszcze przenoszą groźne choroby, dlatego tak ważna jest profilaktyka ukąszeń.

gdzie występuje kleszcz dodano: 16.04.2015 12:14
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Jaroszewicz: kim jest partnerka Andrzeja Chyry i matka jego dziecka?

Paulina Jaroszewicz to 26-letnia asystentka kierownika produkcji. Przy jednej z ...

borelioza szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. borelioza. Wszystko na temat borelioza na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.