porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest BORELIOZA, niebezpieczna choroba, którą zarażają kleszcze?

Wiosną wiele się mówi o odkleszczowym zapaleniu opon mózgowych, żeby przypomnieć nam, że możemy się przeciwko niemu zaszczepić, zanim zaczniemy spędzać więcej czasu na łonie natury. O innej groźnej chorobie, którą zarażają kleszcze, pisze się rzadko. Przeciwko boreliozie nie ma bowiem szczepionki.

bakterię Borrelia Burgorferi dodano: 08.05.2012 09:14 | odpowiedz (2)

Jak odróżnić boreliozę od SM?

Borelioza i SM - jak je rozpoznać? Zarówno borelioza jak i SM mają bardzo podobne objawy neurologiczne. Ciągłe zmęczenie, ziewanie, przewlekła senność i stany dekoncentracji mogą świadczyć zarówno o początkach SM, jak i ukrytej odmianie boreliozy. Jak rozpoznać boreliozę i SM? Jakie badania zrobić?

borelioza dodano: 08.12.2013 15:20

JAKIE SĄ OBJAWY BORELIOZY? Ugryzł cię kleszcz i boisz się boreliozy? Sprawdź jak ją rozpoznać!

Borelioza jest poważną chorobą przenoszoną przez kleszcze, ale nie wszystkie kleszcze są nią zarażone. Największe niebezpieczeństwo zarażenia boreliozą występuje na terenie północno-wschodniej Polski: na Mazurach w lasach Suwalszczyzny i Białostocczyzny. Zobacz jak rozpoznać boreliozę. 

borelioza dodano: 10.07.2012 15:49

Borelioza - jakie objawy choroby? Po czym rozpoznać boreliozę?

Borelioza jest groźną chorobą wywoływaną przez bakterie przenoszone ze zwierząt na człowieka. Najczęściej są to kleszcze, ale mogą być to też komary, pchły i wszy. Boreliza - co to za choroba?

borelioza dodano: 16.04.2015 13:27

Jak rozpoznać boreliozę? Co świadczy o zakażeniu boreliozą?

Boreliozę wywołują bakterie przenoszone przez ślinę kleszczy. Dlatego właśnie latem, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na ich ukąszenia, należy zachować szczególną ostrożność. Jak rozpoznać boreliozę? Ugryzł cię klesz - sprawdź, czy nie masz boreliozy.

bakteria Borrelia Burgorferi dodano: 16.04.2015 13:26
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?

Make Life Harder, czyli MLH powstał po to, by obśmiać ...

borelioza objawy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. borelioza objawy. Wszystko na temat borelioza objawy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.