porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy benzoesan jest szkodliwy?

Sól kwasu benzoesowego, czyli benzoesan sodu, to związek cieszący się złą opinią. Naukowcy odkryli, że może działać toksycznie i sprzyjać tworzeniu się komórek nowotworowych. Syntetyczny jest dość często stosowany w charakterze konserwanta żywności. Ale też można go spotkać w naturze np. w borówkach, żurawinach, śliwkach, cynamonie. Na szczęście ilości tych owoców, jakie zwykle możemy zjeść naraz, nie są na tyle duże, aby mogły zaszkodzić. Podobnie jest z cynamonem.

benzoesan dodano: 29.11.2013 17:21

Borówka czerwona - jakie ma właściwości?

Borówka czerwona, borówka brusznica to roślina zaliczana do wrzosowatych. Borówka występuje w całej Polsce. Choć to dosyć powszechna roślina, która nie wzbudza zbyt wiele sensacji, ma całkiem wiele zalet. Sprawdź, jakie właściwości ma borówka czerwona.

borówka brusznica dodano: 15.10.2013 14:42

Żurawina a borówki - czym się różnią? Różnice w smaku i wyglądzie

Żurawina i borówka brusznica to popularne składniki przetworów, dżemów czy nalewek. Ponieważ owoce mają podobny kolor i są dość kwaśne, zdarza się, że są mylone. Jak zatem odróżnić żurawinę od borówki brusznicy?

borówka brusznica dodano: 20.06.2016 15:01

BORÓWKA CZERWONA – 3 przepisy na przetwory z brusznicy

Przetwory z borówek czerwonych są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Oto trzy sprawdzone przepisy na przetwory z brusznicy. Receptury te pozwolą nam w pełni docenić walory smakowe borówki.

borówki przepisy dodano: 01.10.2013 17:17

Co jeść, żeby wspomóc mózg w okresie wzmożonej nauki?

Rok szkolny i rok akademicki rozpoczęły się już na dobre, zbliżają się klasówki, egzaminy i okres wzmożonej nauki. Co jeść podczas pracy umysłowej, aby wspomóc mózg? Oto lista produktów, które wpływają dobrze na koncentrację.

awokado dodano: 20.07.2016 18:15
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Robert Rozmus? [KARIERA, RODZINA]

Robert Rozmus to aktor o wielu twarzach. To on podkładał ...

borówki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. borówki. Wszystko na temat borówki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.