porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

DIETA DZIECKA. Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

Gdy dziecko nie ma apetytu, każda próba nakłonienia go do zjedzenia posiłku kończy się fiaskiem. Zmuszanie do jedzenia przynosi mizerny efekt, a rodzice czują się bezradni. Niejadek terroryzuje całą rodzinę, a najchętniej jadłby słodycze. Poniżej kilka porad jak zachęcić niejadka do jedzenia.

białko dodano: 05.12.2011 06:57

Jak poprawić apetyt dziecka? Brak apetytu u dziecka

Najedzone dziecko to szczęśliwe dziecko. Jak w takim razie zachęcić lub chociaż nie zniechęcić dziecka do jedzenia? Jak je przekonać, żeby zjadło odrobinę zupy lub gryza kotleta? Latające nad stołem samoloty, kolorowe książeczki, misie i lalki już nie działają? Oto kilka sprawdzonych sposobów na niejadka. Jak zwiększyć apetyt dziecka?

apetyt dodano: 30.12.2011 10:04 | odpowiedz (1)

Czy pyłek kwiatowy jest dobry na anemię?

Pyłek kwiatowy zwiększa poziom hemoglobiny we krwi, dzięki temu poprawia skład krwi. A to się przekłada na większy apetyt u dzieci anemicznych i ogólną poprawę funkcjonowania organizmu dziecka, które dotąd było osłabione i nie miało apetytu.

anemia dodano: 14.11.2011 10:38

Jak postępować z niejadkiem?

Czy słabszy apetyt to powód do zmartwienia? Jak przekonać dziecko do zjadania tego co zdrowe? Czy można pomóc mu wyrosnąć na smakosza?

dieta dziecka dodano: 02.01.2012 06:42

Dlaczego DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ?Jak przekonać niejadka do jedzenia?

W każdej rodzinie może nadejść czas, gdy dziecko ze wstrętem będzie odwracać się od sałatki, a na propozycję obiadu odpowiadać: „nie chcę”. Gdzie szukać przyczyn braku apetytu i jak przekonać grymaśnika do jedzenia?

anemia dodano: 21.02.2012 09:15

Czy pies może mieć depresję?

Zwierzaki podobnie jak ludzie mogą odczuwać smutek. Najczęściej powoduje go przykre doświadczenie, nuda, samotność, a nawet niska samoocena. Sprawdź, jak pomóc swojemu psu. Czy znasz oznaki psiej depresji?

 

depresja dodano: 10.10.2011 08:52

Czemu nie chce jeść? 10 powodów braku apetytu u dziecka

Brak apetytu u dziecka nie wynika z jego złej woli albo wyszukanego gustu. Zwykle niechęć do jedzenia jest chwilowa, ale kiedy trwa dłużej, koniecznie trzeba znaleźć jej przyczynę. Mówimy, jakie są najczęstsze przyczyny kłopotów z apetytem.

dziecko nie je dodano: 21.04.2015 10:15

Jak dokarmiać dzieci niejadki?

Rośnie liczba małych dzieci cierpiących na brak apetytu i anoreksję. Specjalne odżywki dietetyczne stały się ostatnio hitem w walce z zaburzeniami odżywiania. Nazywane są pokarmem kosmonautów, gdyż wystarczy podać dziecku niewielką ilość proszku, aby zapewnić w ciągu dnia jego odpowiednie dożywianie.

anoreksja dodano: 22.09.2014 09:43

Dlaczego dziecko nie chce jeść? Najczęstsze powody - jakie?

Jest wiele powodów, dla których dziecko może odmawiać jedzenia. Przedstawiamy najczęstsze z nich.

niechęć do jedzenia dodano: 24.08.2013 14:53
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Pietraszek - kim jest partnerka Jacka Rozenka?

Media wielokrotnie donosiły o związku byłej żony Jacka Rozenka, Małgorzaty ...

brak apetytu szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. brak apetytu. Wszystko na temat brak apetytu na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.