porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Masakra w szkole w Connecticut. Napastnik zastrzelił 20 uczniów. Co się wydarzyło w szkole Sandy Hook?

Strzelanina w szkole podstawowej w USA. Wstrząsające wydarzenia w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. 20-letni Adam L. wtargnął do szkoły Sandy Hook w Newtown i zastrzelił 27 osób, w tym 20 dzieci. Mężczyzna był prawdopodobnie niepoczytalny. Według CNN, cierpiał on na zaburzenia psychiczne. Policja określa masakrę jako jedną z najtragiczniejszych w skutkach w historii USA.

Adam Lanza dodano: 15.12.2012 08:17

Broń czarnoprochowa - co to jest, czy jest legalna?

Archaiczny rodzaj broni palnej, zwanej również czarnoprochową, zafundował ostatnio niejednemu prawnikowi, jak i policji poważną zagwozdkę. Wszystko rozchodzi się o to, czy posiadanie, jak i używanie takiej broni bez pozwolenia jest zgodne z prawem.

broń czarnoprochowa dodano: 17.09.2014 14:13

Co kolekcjonuje Marcin Gortat?

Marcin Gortat zaskakuje nas coraz bardziej. Gracz NBA kolekcjonuje nie tylko sukcesy w sporcie, ale także różne gadżety. Sprawdź jakie.

auta dodano: 11.09.2013 17:39

Kiedy po raz pierwszy wykorzystano gaz musztardowy na polu walki?

Zanim świat zaczął śnic koszmary o atomowej apokalipsie i następującej po niej wielkiej zimie, powszechny strach budziła inna potworna broń - gaz bojowy
gaz musztardowy dodano: 11.02.2013 15:08

Sny wojenne - co znaczą? SENNIK - co znaczy, gdy śni się wojna i militaria?

Sny militarne są zapowiedzią burzliwych zmian, niepokojów, trudnych miłości, czyli w sam raz dla miłośników mocnych wrażeń! Spokojnych domatorów powinny skłonić do baczniejszego przyjrzenia się temu, co dzieje się w ich życiu. Bo sen to nie wyrok, katastrofy można uniknąć, trzeba się postarać.

Amunicja dodano: 10.12.2012 13:32

Air Soft Gun - czy to moda na strzelanie do ludzi?

Moda na strzelanie do ludzi? Współczesna zabawa w wojnę dla bogatych? Czym jest Airsoft i skąd sie wywodzi? Czym różni się od paintballu? Czy jest niebezpieczny? Czy grając bedziesz musiał przestrzegać zasad starożytnego japońskiego kodeksu? Dowiedz się więcej o tym sporcie ekstremalnym.

Airsoft gun dodano: 21.02.2012 10:46

Gdzie można zobaczyć rakiety V1 i V2?

Wpennemünde na wyspie Uznam można zobaczyć kompletne rakiety V-1 i V-2, a także ich części, m.in. silniki. W Parku Historycznym w Bliźnie znajduje się blisko 200 fragmentów niemieckiej broni rakietowej V-1 i V-2

rakiety dodano: 20.08.2015 14:39

Rakiety V1 i V2: co warto o nich wiedzieć?

V-1 i rakieta V-2 to dwa rewolucyjne niemieckie projekty, które zmieniły wojnę. Dzięki nim można było niszczyć cele nawet z dużych odległości. Kilkuset wybitnych naukowców opracowywało całkiem nowe rozwiązania, także takie, dzięki którym ćwierć wieku później człowiek mógł polecieć na Księżyc

broń rakietowa dodano: 07.04.2016 18:02

Nunchaku - dlaczego jest zakazane?

Wschodnie sztuki walki to nie tylko rozłupywanie cegieł gołymi rękami, ale też arsenał efektownej broni. Jedną z nich jest nunchaku. Można je zobaczyć na pokazach sportowych, ale w Polsce jest zakazane.

nunchaku dodano: 14.05.2015 12:29

Broń do ochrony miru domowego. Co to jest?

Już niedługo może byc łatwiej o legalne zdobyć broni palnej. Ma to ułatwić ustawa przygotowana przez ROMB. Czy broń w każdym domu ma sens?

pozwolenie na broń dodano: 22.09.2014 14:36
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ryszard Petru - kim jest? KARIERA, RODZINA

Ryszard Petru głośno zaznaczył w mediach swoją obecność, gdy w ...

broń szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. broń. Wszystko na temat broń na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.