porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak powołany zostanie nowy rząd? Jak powoływany jest rząd?

9 października 2011 wybraliśmy nowy parlament. Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji zaplanowano na 8 listopada. Tego dnia do dymisji ma się podać cały rząd i premier Donald Tusk (54 l.). Następnie prezydent Bronisław Komorowski (59 l.) ponownie wskaże szefa PO na premiera.

donald tusk dodano: 13.10.2011 16:07

Kto jest politykiem roku 2013 w Polsce, kto na świecie? [WYNIKI PLEBISCYTU]

Politykiem roku 2013 w Polsce został Bronisław Komorowski – tak wskazało 17 proc. Polaków, którzy wzięli udział w badaniu sondażowym pt. Aktualne problemy i wydarzenia, przeprowadzonym przez CBOS. Tytuł polityka roku na świecie w 2013 r. przypadł Angeli Merkel.

Angela Merkel dodano: 08.01.2014 17:06

Bronisław Komorowski Człowiekiem Roku 2012 tygodnika Wprost. Za co Prezydent został wyróżniony?

Prezydent Bronisław Komorowski został uznany przez tygodnik Wprost Człowiekiem Roku 2012. To wyróznienie tygodnik przyznaje od 1991 roku, zazwyczaj trafia ono w ręce polityków (tylko 4 razy otrzymały je osoby zajmujące się inną działalnością). Za co Wprost wyróżniło Bronisława Komorowskiego?

prezydent bronisław komorowski dodano: 26.02.2013 12:59

Czy wiesz, gdzie na narty jeździ prezydent Bronisław Komorowski?

Bronisław Komorowski na nartach szusuje od dzieciństwa. Również jako prezydent Polski nie rezygnuje z przyjemności uprawiania tego zimowego sportu. Co roku w tym celu odwiedza Wisłę, gdzie znajduje się prezydencki ośrodek wypoczynkowy.

narty dodano: 31.01.2012 14:33

Komorowski obrzucony jajkami na Ukrainie – dlaczego? Co się stało?

Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ukrainie z okazji uroczystości upamiętniających zbrodnię wołyńską nie przebiegła bez incydentów – w prezydenta mierzono jajkami. Dlaczego ktoś chciał obrzucić prezydenta jajkami? Co się wydarzyło po wyjściu Komorowskiego z katedry?

bronisław komorowski obrzucony jajkami dodano: 14.07.2013 14:00

Z jakiego polityka najchętniej się śmiejemy?

Z jakiego polityka najchętniej śmieją się Polacy? Kto jest królem internetu, kabaretowychh skeczów? Czy to Donald Tusk, Bronisław Komorowski czy może Jarosław Kaczyński? Kto najbardziej inspiruje twórców dowcipów politycznych?

donald tusk dodano: 08.08.2013 16:06

Czym jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego?

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta państwa w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego. Jakie kompetencje ma RBN i w jakim celu jest zwoływana?

katastrofa smoleńska dodano: 09.02.2012 15:38

Jak przebiegał pogrzeb Wisławy Szymborskiej?

W ciszy i w zadumie, w kręgu polityków i artystów Kraków pożegnał Wisławę Szymborską. Zamiast hejnału w kościele Mariackim zagrano utwór do jej wiersza "Nic dwa razy się nie zdarza". Zobacz, jak wyglądał pogrzeb polskiej noblistki.

Andrzej Seweryn dodano: 10.02.2012 09:34

WALORYZACJA RENT I EMERYTUR w 2012. Czym różni się waloryzacja kwotowa od procentowej?

W 2012 roku waloryzacja rent i emerytur będzie kwotowa. Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę waloryzacyjną wprowadzającą waloryzację kwotową, taka samą dla wszystkich emerytów (71 zł brutto). Jednocześnie prezydent skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Czy to znaczy, że wysokość podwyżki emerytur nie jest przesądzona?

emeryci dodano: 10.03.2012 22:19 | odpowiedz (33)

Co grozi za znieważenie prezydenta? Dlaczego twórca Antykomor.pl został oskarżony?

W polskim prawie istnieje zapis chroniący prezydenta przed znieważeniem. Znieważenie prezydenta jest przestępstwem ściganym z urzędu. Ostatnio głośno jest o twórcy strony Antykomor.pl, który stanął przed sądem. Co grozi za znieważenie prezydenta? Dlaczego ta konkretna sprawa jest taka głośna?

ABW dodano: 14.09.2012 15:34
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA

Jeremy Clarkson, którego zobaczyć można w Top Gear, to angielski ...

Bronisław Komorowski szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Bronisław Komorowski. Wszystko na temat Bronisław Komorowski na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.