porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Sok z brzozy, czyli oskoła: jak pozyskać i stosować sok z brzozy?

Sok z brzozy to najsilniejszy naturalny środek wzmacniający organizm wczesną wiosną, łagodzący skutki wiosennego przesilenia.  Nie tylko reguluje przemianę materii, ale pomaga w chorobach nerek, leczy trądzik i anemię. Jak samodzielnie zebrać oskołę?

brzoza właściwości dodano: 04.05.2016 14:18

Co zrobić, aby miotła zamiatała lepiej?

Miotła składa się ze styliska oraz aparatu czyszczącego. Całość powinna być skonstruowana z brzozowych rózeg. W nowoczesnej wersji oszczędnościowej z rózeg robi się tylko aparat czyszczący, stylisko zaś z różnej długości kijów. Miotła służy do zmiatania śmieci z powierzchni twardych (podłóg, podjazdów, chodników, ścieżek), niekiedy także do usuwania liści i innych większych, ale lekkich zanieczyszczeń z trawników. Miotły wyrabia się ręcznie, więc każda z nich jest unikatowym egzemplarzem, godnym wyeksponowania nie tylko przed wejściem do domu

brzózka dodano: 12.12.2012 11:52

HOROSKOP DRZEWNY. Jacy ludzie rodzą się pod znakiem BRZOZY?

Horoskop drzewny został stworzony 2000 lat temu przez celtyckich kapłanów - druidów. Zamieszkiwali oni lasy, toteż nazewnictwo w horoskopie oparte jest na gatunkach drzew. Warto sprawdzić, na okres panowania jakiego drzewa przypada data naszego urodzenia.

cechy charakteru dodano: 10.04.2012 13:53

Jak zrobić stołek z pieńka?

Naturalne elementy wyposażenia wnętrz nie są chwilową modą, ale uniwersalnym sposobem na wizualne ocieplenie mieszkania i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Mamy na myśli nie tylko drewno w postaci mebli czy podłogi, ale też drzewo przyniesione prosto z tartaku albo od zaprzyjaźnionego gospodarza.

drzewo dodano: 07.02.2015 16:50

Rośliny ogrodowe ozdobne zimą – jakie wybrać?

W uśpionym, zimowym ogrodzie, uwagę zwracają szczegóły takie jak wiszące na gałęziach barwne owoce i kolorowa kora. To one wpływają na urodę otoczenia.

ostrokrzew dodano: 31.12.2014 11:31

Brzozy w ogrodzie: kiedy warto je posadzić w ogrodzie?

Brzoza brodawkowata w odmianach ogrodowych dorasta do 20 m wysokości. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Udaje się na słabych, piaszczystych glebach. Jest bardzo wytrzymała na suszę i mało wymagająca. Kiedy warto posadzić brzozę w ogrodzie?

brzoza a ogród dodano: 23.05.2014 15:21
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ryszard Petru - kim jest? KARIERA, RODZINA

Ryszard Petru głośno zaznaczył w mediach swoją obecność, gdy w ...

brzoza szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. brzoza. Wszystko na temat brzoza na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.