porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zaplanować skuteczne ogrzewanie podłogowe?

Instalacja elektrycznego ogrzewania podłogowego wymaga starannego wykonawstwa. Jeśli coś zostanie przeoczone, efekty ujawniają się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy dom jest wykończony, a jego wnętrza urządzone

instalacja dodano: 09.09.2011 15:23

Buduję dom - czy brać fakturę na beton?

Zastanawiasz się, czy brać fakturę na beton? Faktura jest dowodem zakupu przy rozliczeniach podatkowych, a także czymś więcej - to gwarancja zakupu towaru o przewidywalnych parametrach.

beton dodano: 01.09.2013 14:06

Które ściany działowe najlepiej izolują od hałasu?

Ściany działowe mają za zadanie wydzielić pomieszczenia lub strefy użytkowe w domu bądź mieszkaniu. Gdy oddzielają całkiem dane pomieszczenie od pozostałych, zaczyna się liczyć ich izolacyjność akustyczna. Sprawdź, z czego powinny być wybudowane ściany działowe, żeby nie przenosiły hałasu z innych wnętrz.

hałas dodano: 08.11.2011 13:25

Jak zbudować dom w ciągu jednego roku? Czy to możliwe?

Możliwe. Nowy dom może być gotowy do zamieszkania nawet po 24 godzinach. Wszystko zależy od tego, co mamy, czego oczekujemy i na co nas stać.

czas dodano: 10.08.2012 11:51

NIETYPOWE OKNA Portfenetry - co to za okna, czy sięgają od podłogi do sufitu?

Choć nazwa brzmi poważnie, tego typu okna kojarzą niemal wszyscy. Nic dziwnego. Portfenetry, bo o nich mowa, spotkać można niemal na każdym kroku. Zobacz, cóż to takiego?

dom dodano: 03.04.2012 18:14

Jaki przedłużacz sprawdzi się na budowie?

Nie każdy przedłużacz będzie odpowiedni na budowę. Czasem po kilkudziesięcio, lub nawet kilkunastu dniach pracy okazuje się, że kupiony przez nas przedłużacz nie przetrwał warunków w których pracowaliśmy. Co wtedy? Trzeba kupić nowy, ale jaki żeby i tym razem sytuacja się nie powtórzyła? Przeczytaj, na co należy zwrócić uwagę wybierając przedłużacz?

prąd dodano: 03.11.2011 17:04

Jak ZMIENIA SIĘ LIMIT ZWROTU VAT za materiały budowlane?

Zwrot VAT za materiały budowlane jest limitowany. Odrębne limity wprowadzono dla różnych rodzajów robót budowlanych. Poza tym limity mogą się zmieniać co kwartał. Na dodatek każdemu inwestorowi co pięć lat przysługuje odnowienie limitu zwrotu.

GUS dodano: 20.01.2012 15:50

Ile waży krążek hokejowy i co to jest?

NHL to najpopularniejsza liga hokejowa na świecie. W Polsce ten sport nie należy jednak do najciekawszych, choć fanów tego brutalnego sportu nie brakuje. Jednak nawet wśród sympatyków, nie wszyscy zdają sobie sprawę z czego wykonany jest krążek, którym zawodnicy rozgrywają swoje mecze. Czym jest i z czego jest wykonany krążek?

guma dodano: 26.02.2012 13:04

Czy możliwy jest ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE zanim zaczniesz budowę?

O zwrot VAT za materiały budowlane można występować nie częściej niż raz w roku. W momencie złożenia wniosku o zwrot budowa nie musi być zakończona ani nawet oficjalnie rozpoczęta. Kolejność działań jest dowolna, ale trzeba jednak mieć pozwolenie na budowę i faktury poświadczające wydatki.

budowa domu dodano: 08.02.2012 11:09

Komu przysługuje zwrot VAT za MATERIAŁY BUDOWLANE? Ile pieniędzy można odzyskać?

Możesz odzyskać ponad 34 tys. zł wydanych na budowę własnego domu i niemal 15 tys. zł przeznaczonych na jego remont. O zwrot może wystąpić każdy, bez względu na to, czy płaci jakieś podatki, czy nie.

limit zwrotu vat dodano: 15.02.2012 06:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

budowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. budowa. Wszystko na temat budowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.