porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Po co zatrudniać inspektora nadzoru?

Jeśli prowadzisz inwestycję budowlaną, a nie znasz się na budownictwie, lepiej zatrudnij inspektora nadzoru. Fachowe oko spowoduje, że będziesz spokojniejszy. Mówimy co kontroluje inspektor nadzoru.

dziennik budowy dodano: 16.01.2012 15:09

Jak znaleźć architekta? Budowa domu według projektu indywidualnego

Dzięki wizji architekta nasz dom zaczyna żyć – najpierw na papierze, później przeniesiony do rzeczywistości. Jego wyobraźnia nadaje naszym potrzebom i upodobaniom realny kształt. Podpowiadamy, jak znaleźć architekta, który zaprojektuje twój wymarzony dom.

architekt dodano: 02.10.2012 14:37

Jak dojść do własnego domu? Budować czy kupić?

Własny dom to marzenie niemal każdego z nas. Jak do niego dojść? Kupić dom czy budować od nowa? Podpowiadamy, jakie są możliwości dojścia własnego domu.  

dom od dewelopera dodano: 18.10.2012 16:41

Czego dowiesz się z decyzji o warunkach zabudowy?

W warunkach zabudowy urząd zdecyduje przede wszystkim, czy budowa planowana przez ciebie na twojej własnej działce jest w ogóle w tym miejscu dopuszczalna. Na tym nie koniec. Nawet jeśli decyzja o warunkach zabudowy będzie pozytywna, może mocno ograniczać wybór projektu domu.

działka dodano: 03.01.2012 06:00

Zwrot VAT za materiały budowlane. Jakie limity w III kwartale 2013 r.?

W stosunku do poprzedniego kwartału limity zwrotu VAT za materiały budowlane w III kwartale 2013 r. nieco wzrosły. Lepiej więc zaczekać ze złożeniem wniosku o zwrot do lipca. Będzie wówczas przysługiwał wyższy zwrot. Pamiętaj, że w przyszłym roku nie będziesz mógł liczyć na odzyskanie VAT-u.

likwidacja zwrotu VAT dodano: 15.07.2013 15:35

Jaki jest limit ZWROTU VAT za MATERIAŁY BUDOWLANE w III kwartale 2012?

W porównaniu z II kwartałem 2012 r. limity zwrotu VAT za materiały budowlane znacząco wzrosły. Co to oznacza dla osób, które po raz pierwszy wystąpią o zwrot, i dla osób, które złożą kolejny wniosek?

remont dodano: 21.06.2012 17:38

Jak usytuować dom na działce?

Wiele osób planujących budowę domu przywiązuje wagę do wyboru lokalizacji działki oraz projektu budynku, pomijając jego usytuowanie domu na działce. Optymalne rozplanowanie usytuowania domu może to mieć znaczny wpływ na koszty jego użytkowania.

budynek dodano: 05.10.2011 16:46

Jak zaplanować plac budowy? Gdzie trzymać materiały budowlane na działce?

Jeśli dobrze zaplanujesz składowanie materiałów na działce, zyskasz na czasie, a budowa będzie łatwiejsza. Chaos na placu to spore problemy - trzeba przekładać i nosić ciężary na dużą odległość. Jak zaplanować plac budowy, żeby prace przebiegały szybko i sprawnie?

działka dodano: 31.10.2011 14:45

Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby uzyskać pozytywną decyzję o warunkach zabudowy?

Żeby uzyskać pozytywną decyzję o warunkach zabudowy, trzeba spełnić kilka wymogów. Jednym z nich jest dobre sąsiedztwo. Jednak nie wszyscy, którzy chcą wybudować dla siebie dom, muszą wykazać się dobrym sąsiedztwem. Co to oznacza w praktyce?

dobre sąsiedztwo dodano: 15.11.2011 14:35

Na jakie instalacje w domu można dostać dofinansowanie?

Budowa domu to spory wydatek. Na szczęście budujący mogą trochę ulżyć swojemu portfelowi – a to za sprawą państwowych dopłat, które pozwalają zmniejszyć koszty postawienia rodzinnego gniazdka nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawdź, na jakie instalacje w domu można dostać dofinansowanie.

dotacje budowa domu dodano: 31.10.2012 10:41
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ojciec Tadeusz Rydzyk i ciekawostki z jego życia

Ojciec Tadeusz Rydzyk to prawdziwie ciekawa postać. Zobacz, czego o ...

budowa domu szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. budowa domu. Wszystko na temat budowa domu na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.