porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ogrodzenie wokół domu. Jak je zbudować w zgodzie z prawem?

Masz już prawie gotowy dom i myślisz o budowie ogrodzenia? Jakie ogrodzenie możesz zbudować? Czy panuje tu pełna dowolność, czy musisz dostosować się do charakteru Twojej ulicy i okolicy i uzyskać akceptację Urzędu?

ogrodzenie dodano: 14.09.2011 23:24

Nowe ogrodzenie – jakich formalności trzeba dopełnić?

Jeśli ogrodzenie stawiane między działkami prywatnymi nie przekroczy wysokości 2,2 m, nie wymaga żadnych formalności urzędowych. Podobnie jak prowizoryczne płoty zabezpieczające plac budowy. Podpowiadamy, kiedy natomiast jest konieczne zgłoszenie budowy.

ogrodzenie dodano: 28.11.2014 19:43

Budowa ogrodzenia w granicy działki - co na to przepisy?

Ogrodzenie domu wyznacza granice prywatnego terenu. Ma chronić przed intruzami, osłaniać przed wścibskimi spojrzeniami, maskować nieatrakcyjne elementy otoczenia. Powinno ono jednak - tak jak i dom - być zbudowane zgodnie z przepisami. Jakie są wymagania prawa dotyczące budowy ogrodzenia domu w granicy działki?

budowa ogrodzenia działki dodano: 27.02.2013 11:33

Jaką głębokość powinien mieć fundament pod ogrodzenie?

Ogrodzenie działki i domu to jeden z najbardziej widocznych elementów. Musi być nie tylko efektowny, ale przede wszystkim trwały. W tym celu należy wykonać fundament pod ogrodzenie. Podpowiadamy, jaki fundament powinien zostać wykonany pod różne rodzaje ogrodzenia.

fundament dodano: 10.02.2012 16:21 | odpowiedz (1)

Wspólne ogrodzenie - czy można zmusić sąsiada do współfinansowania budowy?

Nie można zmusić sąsiada do współfinansowania budowy ogrodzenia. Koszty ponosi z reguły ten, komu bardziej zależy na budowie płotu lub kto pierwszy buduje dom.

ogrodzenie dodano: 25.06.2014 13:32
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Seniuk jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Kim ...

budowa ogrodzenia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. budowa ogrodzenia. Wszystko na temat budowa ogrodzenia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.