porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ile zapłacisz za paczkę papierosów? Dlaczego po Nowym Roku warto rzucić palenie?

Jak co roku, w Nowy Rok wiele osób czyni postanowienia noworoczne. Niektóre dotyczą zdrowia - liczni palacze obiecują sobie, że już nie sięgną po papierosa, gdy wybije 12 w nocy. Jednak niewielu z nich dotrzymuje złożonej sobie obietnicy. W 2012 roku może to być łatwiejsze - bo za rzuceniem palenia przemówią mocne argumenty finansowe. Papierosy zdrożeją - na skutek wzrostu akcyzy na wyroby tytoniowe. Mówimy, dlaczego warto rzucić palenie już w styczniu 2012 roku.

AKCYZA dodano: 05.01.2012 15:10 | odpowiedz (1)

Jak uchwalany jest budżet państwa?

Czy wiesz, jak uchwalany jest budżet państwa i jakie są terminy, w których rząd i Sejm muszą się zmieścić? To bardzo ważna ustawa dla wszystkich, wyznacza również wiele opłat ponoszonych przez przedsiębiorców.

budżet dodano: 14.10.2011 12:34

EMERYTURY: czy w ZUS zabraknie pieniędzy na emerytury?

Ekonomiści alarmują, że w ZUS może zabraknąć pieniędzy na wypłatę emerytur. Przesunięcie części składek z OFE do ZUS wyraźnie nie wystarczyło... Ile może zabraknąć i dlaczego?

deficyt dodano: 27.10.2011 12:44

1 procent podatku na Kościół w zamian za likwidację Funduszu Kościelnego. Ile kosztowałoby to budżet państwa?

Kościół chce zrezygnować z Funduszu Kościelnego w zamian za 1% podatku. Dlaczego minister finansów jest przeciw? Ile pieniędzy mógłby dostać Kościół?

 

1% podatku dodano: 07.11.2011 13:11

Mniej pieniędzy na ochronę zdrowia w 2015 r. Dlaczego?

Z analizy projektu budżetu na 2015 rok wynika, że na ochronę zdrowia budżet państwa przeznaczy ponad 6,9 mld zł. To mniej o ok. 400 mln zł niż w 2014 r. (ponad 7,3 mld zł).

ochrona zdrowia dodano: 08.11.2014 20:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA

Polski aktor Krzysztof Stelmaszyk jest znany zarówno z teatru, jak ...

budżet państwa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. budżet państwa. Wszystko na temat budżet państwa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.