porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kiedy najlepiej przycinać bukszpany?

Bukszpany bardzo dobrze znoszą przycinanie. Można z nich tworzyć regularne bryły lub skomplikowane roślinne rzeźby. Formowanie roślin zaczynamy wiosną.

cięcie dodano: 06.10.2011 16:36

Jakie rośliny symbolizują Wielkanoc? [SYMBOLE ŚWIĄT]

Celebrowane w czasie Świąt Wielkanocnych zmartwychwstanie Chrystusa nierozerwalnie wiąże się także z wiosną i z budzącym się życiem. Zakwitające wtedy rośliny tradycyjnie używane są do świątecznych ozdób. Jak jest symbolika tych roślin? Jakie rośliny symbolizują Wielkanoc?

bazie dodano: 29.03.2015 14:58 | odpowiedz (1)

Jak zrobić STROIKI WIELKANOCNE? Jak zrobić wielkanocny stroik?

Samodzielnie przygotowany stroik wielkanocny nie może się równać z tym ze sklepu. Wiosenne kwiaty, pisanki oraz bukszpan będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu.

dekoracje wielkanocne dodano: 31.03.2012 17:21 | odpowiedz (4)

Bukszpan – odmiany i uprawa [RADY OGRODNIKA]

Bukszpan to krzew ozdobny wyjątkowo chętnie sadzony w ogrodach na rabatach, wykorzystywany też na żywopłoty. Jego atutem są niewielkie wymagania, możliwość nadawania mu przeróżnych form, długowieczność, a przede wszystkim to, że jest rośliną ogrodową zieloną przez cały rok.

krzewy ozdobne dodano: 13.05.2015 12:09

Kiedy sadzić bukszpan?

Bukszpan to bardzo odporna i zimozielona roślina ogrodowa. Cieszy się popularnością, bo ładnie rośnie, rzadko choruje i pozwala się kształtować za pomoca cięcia. Sprawdźmy, jak sadzić bukszpan.

kiedy sadzić bukszpan dodano: 01.04.2014 23:45

Jak zabezpieczyć przed mrozem krzewy zimozielone? Osłona roślin przed mrozem

Bukszpany, rododendrony, azalie i pierisy japońskie czy ostrokrzewy niezmiennie są jednymi z najbardziej popularnych roślin ogrodowych. Głównym walorem tych krzewów są eleganckie, zimozielone liście. Co zrobić, aby dobrze przetrwały zimę? Jak osłonić rośliny przed mrozem?

azalia japońska dodano: 18.10.2014 11:57 | odpowiedz (1)

Jakie rośliny posadzić na cmentarzu? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Dawne nekropolie często przypominają parki – pełne roślin rozwijających się na mogiłach, drzew, ozdobnych krzewów i pnączy, owijających groby. Czy na współczesnych cmentarzach może pojawić się zieleń? Jakie rośliny posadzić?

barwinek dodano: 27.09.2014 12:47

Przycinanie bukszpanów. Jak formować z nich rzeźby?

Bukszpan jest krzewem typowym dla ogrodów w stylu francuskim, w których niskie żywopłoty otaczają regularne rabaty (kwatery). Ale jest on też doskonały do tworzenia topiar – bardzo modnych ostatnio rzeźb roślinnych.

cięcie krzewów ozdobnych dodano: 04.06.2014 14:18

Ogród francuski - jak go założyć?

W ogrodzie francuskim króluje geometria. Wszystkie rabatki muszą mieć regularny kształt – kwadratu, prostokąta, koła... Całości dopełniają idealnie przystrzyżone żywopłoty.

berberys Thunberga dodano: 27.05.2014 10:36

Jak zrobić wianek do dekoracji domu na Wielkanoc? Jak udekorować dom?

Święta wielkanocne. Czeka nas przedświąteczne sprzątanie i przygotowywanie świątecznych specjałów. Warto też odświętnie ubrać własny dom. Jak udekorować dom na Wielkanoc? Jak zrobić samodzielnie prosty wianek do udekorowania domu?

dekoracja domu dodano: 16.04.2014 13:02
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Bukszpan szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Bukszpan. Wszystko na temat Bukszpan na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.