porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

BULIMIA - jak ją rozpoznać?

Bulimia nazywana inaczej żarłocznością psychiczną to bardzo poważne zaburzenie odżywiania, które niszczy organizm. Jak rozpoznać bulimię? Jakie są objawy bulimii?

bulimia objawy dodano: 12.09.2013 13:23

BULIMIA. Jak rozpoznać i leczyć BULIMIĘ? Jakie są pierwsze objawy choroby?

Bulimia to jedno z najpoważniejszych (obok anoreksji) zaburzeń odżywiania. Nieleczona jest bardzo groźna dla zdrowia, może prowadzić nawet do śmierci. Ostatnimi czasy liczba zachorowań na bulimie gwałtownie rośnie, dlatego warto wiedzieć,  jakie są jej pierwsze symptomy.

anoreksja dodano: 12.09.2013 13:24

Bulimia - zaburzenie odżywiania. Jakie są objawy bulimii?

Bulima to jedno z dwóch najpopularniejszych zaburzeń odżywiania. Polega na utracie kontroli nad cyklem żywieniowym. Najczęściej ujawinia się podczas wyniszczających głodówek zakończonych napadami żarłoczności. Sprawdź, czym jest bulimia.

bulimia objawy dodano: 11.07.2016 11:44

Bulimia - zaburzenia odżywiania. Czym jest i jak ją leczyć?

Objadanie się i głodzenie na przemian, utrata kontroli nad tym, co się je, zażywanie środków przeczyszczających lub prowokowanie wymiotów po przejedzeniu to najbardziej rozpoznawalne objawy bulimii. Sprawdź z jakimi problemami borykają się bulimicy.

bulimicy dodano: 11.07.2016 11:26

Rodzaje zaburzeń łaknienia. Łaknienie wzmożone.

Najpopularniejszym z zaburzeń żywieniowych jest wzmożenie apetytu.

łaknienie dodano: 16.09.2014 12:56

Co to jest ANOREKSJA, BULIMIA, KOMPULSYWNE JEDZENIE i kto jest na nie narażony?

Zaburzenia odżywiania są chorobą i wymagają konsultacji z lekarzem. Niestety, problem ten długo jest bagatelizowany zarówno przez chorego, jego bliskich, jak i lekarzy pierwszego kontaktu. Tymczasem ludzi z problemami z odżywianiem przybywa – na zaburzenia tego typu zapadają nie tylko dorośli, ale i młodzież oraz dzieci. Wśród chorych przeważają osoby młode w okresie dojrzewania lub wchodzące w dorosłe życie i płeć, mimo stereotypów, nie ma tu żadnego znaczenia.

anoreksja dodano: 03.09.2013 13:08

Czym jest ORTOREKSJA, jakie są objawy?

Obecna od kilku lat moda na zdrowe, ekologiczne żywienie jest bardzo aprobowana przez lekarzy i dietetyków. Zwracanie uwagi na to, co jemy, jest bardzo ważne, jednak, jeśli przesadzimy może być niebezpieczne. Co to jest ortoreksja? Jakie są jej objawy?

anoreksja dodano: 18.11.2013 09:33 | odpowiedz (4)

Na czym polega autodestrukcja?

Świadome działanie na swoją szkodę – od rzucania samemu sobie kłód pod nogi po próby samobójcze – w psychologii nazywa się autodestrukcją. Co warto o niej wiedzieć?

anoreksja dodano: 13.05.2015 17:33

Co to jest PRO ANA? Dowiedz się, dlaczego ten ruch jest bardzo szkodliwy!

Anoreksja to choroba. Według wszelakich norm należy z nią walczyć, aby nie wyniszczać swojego organizmu. Jednak organizacja PRO ANA przekonuje, że wychudzone kobiety nie są chore, a szczęśliwe. Czym jest PRO ANA i czym się charakteryzuje?

anoreksja dodano: 03.09.2013 12:23 | odpowiedz (3)

Co sprawia, że masz NADWRAŻLIWE ZĘBY? Przyczyny nadwrażliwości zębów

Oczywiście zdarza się, że nadwrażliwość zębów to cecha wrodzona, wynikająca z wad budowy szkliwa. Jednak w zdecydowanej większości przypadków za jej występowanie odpowiadamy my sami i nasze złe nawyki: żywieniowe i higieniczne.

ból zębów dodano: 02.06.2012 23:35 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

bulimia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bulimia. Wszystko na temat bulimia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.