porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

BURSZTYNOWA GORĄCZKA - na czym polega gorączka nad Bałtykiem?

Nad Bałtykiem obecnie ruch jest większy niż w okresie letnim, a to za sprawą... Chińczyków. Zobacz co wspólnego mają Chińczycy i bursztynowa gorączka nad Bałtykiem.

Bałtyk dodano: 21.11.2011 15:06 | odpowiedz (1)

Bursztyn– jakie ma właściwości?

Bursztyn słynie ze swoich właściwości zdrowotnych. Są kremy z bursztynem, nalewki na bursztynie. Ale „złoto Bałtyku” kryje w sobie jeszcze inne tajemnice.

amber dodano: 06.10.2014 13:56

Bursztyn na Lubelszczyźnie – gdzie? Ile? Kiedy ruszy wydobycie?

Bursztyn od zawsze kojarzył się z morzem i długimi spacerami po plaży. Jak się jednak okazuje, nie tylko na wybrzeżu możemy spotkać ten surowiec jubilerski. Na Lubelszczyźnie znaleziono bowiem wielkie złoża bursztynu!

Lubelszczyzna dodano: 27.08.2014 13:20

Bursztyn - ciekawostki. Co warto wiedzieć o bursztynie?

Szukanie bursztynu wymaga cierpliwości, ale budzi emocje podobne do tych, które towarzyszą poszukiwaniu złota! W czasie jesiennych i zimowych sztormów nad Bałtykiem sznase na znalezienie ładnej grudki bursztynu rosną. Poniżej znajdziecie garść ciekawostek i informacji o targach, muzeach i festiwalach poświęconym bursztynowi

bursztynowa komnata dodano: 09.10.2013 13:37 | odpowiedz (1)

Jak czyścić biżuterię? DOMOWE SPOSOBY

Zmatowiałą i przybrudzoną biżuterię można oddać do profesjonalnego czyszczenia, ale można też zastosować sprawdzone babcine sposoby. Mówimy, jak czyścić biżuterię ze złota, srebra, bursztynu i kamieni szlachetnych. 

czyszczenie biżuterii dodano: 27.01.2012 08:35 | odpowiedz (1)

Jak poznać, że BURSZTYN jest PRAWDZIWY?

Co mają wspólnego elektryczność i bursztyn? Słowo elektryczność pochodzi od greckiej nazwy bursztynu - elektron. To właśnie w starożytnej Grecji po raz pierwszy zauważono, że ten niezwykły "żółty kamień z północy" ma właściwości przyciągające. Ale nie tylko one pozwalają odróżnić prawdziwy bursztyn od sztucznego.

elektron dodano: 16.02.2012 09:18 | odpowiedz (1)

Bursztyn – skąd wziął się w Bałtyku?

Bursztyny wyrzucane przez Bałtyk i zalegające w ziemi powstały, podobnie jak ukraińskie i rosyjskie, 35–50 milionów lat temu na Fennoskanii – lądzie, który już nie istnieje, a który rozciągał się kilkadziesiąt milionów lat temu od dzisiejszej Skandynawii po Ural.

bursztyn bałtycki dodano: 10.04.2014 17:02

Jak sprawdzić, czy kamień jest bursztynem?

Jak szukać bursztynów na plaży? Jak odróżnić bursztyn od zwykłego kamienia? Po czym rozpoznac bursztym przed oszlifowaniem?

amber dodano: 10.07.2014 10:59
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

bursztyn szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. bursztyn. Wszystko na temat bursztyn na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.