porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Burza z piorunami. Co zrobić, by w czasie burzy czuć się bezpiecznie?

Burza - gromy i błyskawice, wichura są równie niebezpieczne jak piękne. Uderzenie pioruna, porywisty wiatr łamiący gałęzie i zrywający linie wysokiego napięcia to realne zagrożenie. Jak zabezpieczyć się przed burzą, piorunami, wichurą? Co zrobić, by huraganowy wiatr, deszcz i pioruny nie były zagrożeniem?

błyskawica dodano: 01.08.2011 10:58

Jak chronić URZĄDZENIA ELEKTRONICZNE przed uszkodzeniem w czasie BURZY? Do czego służy instalacja przeciwprzepięciowa?

W domach instaluje się dziś wiele urządzeń elektronicznych (telewizory, komputery) i wyposażonych w podzespoły elektroniczne (pralki, zmywarki, chłodziarki). Wszystkie one są podatne na uszkodzenia wywołane przepięciami powstającymi w instalacji elektrycznej, z której są zasilane.

instalacja elektryczna dodano: 21.06.2012 08:42

Turysta zginął od pioruna - jak uchronić się przed uderzeniem pioruna? Jak zachować się w czasie burzy

Piorun może nas trafić – całkiem dosłownie, w czasie burzy. To śmiertelne zagrożenie i nie powinniśmy lekceważyć niebezpieczeństwa. Warto wiedzieć jak się zachować, by zminimalizować ryzyko.

nawałnica dodano: 16.07.2012 09:20

Jak przeżyć BURZĘ W SAMOCHODZIE? Kiedy jesteś bezpieczny w aucie, a kiedy nie?

Jedziesz samochodem, kiedy nagle rozpętuje się burza? Czy w samochodzie w czasie burzy zawsze jesteśmy bezpieczni? Czego unikać jadąc samochodem w czasie burzy i huraganu? 

bezpieczeństwo dodano: 09.07.2012 11:58

BURZA, NAWAŁNICE i TRĄBA POWIETRZNA - jak zachować się poza domem?

Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają. W ostatnich tygodniach nawałnice i trąby powietrzne zaatakowały różne regiony Polski. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny! Mapa burzowa Polski. 

Burza – pogodynka.pl dodano: 10.05.2013 11:47

Burza, oberwanie chmury, nawałnica - jak się zachować?

Gwałowne burze, oberwania chmury i nawałnice paraliżują Polskę. Zalane ulice miast, lokalne podtopienia, gradobicia, a nawet powodzie to groźne, bo trudne do przewidzenia zjawiska pogodowe. Jak się przed nimi chronić? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

awaria prądu dodano: 09.06.2013 17:15

BURZA - gdzie szukać schronienia podczas burzy?

Burze z wyładowaniami atmosferycznymi są bardzo niebezpieczne. Coraz częściej słyszy się o osobach rażonych piorunem. A gdzie szukać schronienia podczas gwałtownej burzy? Zobacz jak się chronić przed burzą!

klimat dodano: 11.07.2012 14:18

Burze. Ochrona przed piorunami: jak zabezpieczyć swój dom przed burzą?

Latem i wiosną, kiedy burze z piorunami dają się nam we znaki, coraz częściej odczuwamy niepokój o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Czy istnieje skuteczny sposób uchronienia się przed piorunami? Przeczytaj, w jaki sposób możesz zabezpieczyć swój dom przed uderzeniem pioruna!

burze z piorunami dodano: 11.06.2013 11:53

Czy piorunochron bez kabli też chroni? Jakie są zalety takiej instalacji odgromowej?

W domach jednorodzinnych często nie jest wymagana instalacja odgromowa, dlatego wielu inwestorów z niej rezygnuje. Niektórzy decydują się natomiast na mniej ingerujący w elewację budynku, tak zwany piorunochron bez kabli – w postaci pojedynczej głowicy. Czy zapewnia on skuteczną ochronę przed burzami?

instalacja odgromowa dodano: 27.05.2013 17:05

Zabezpieczenia przed PIORUNEM. Czy każdy dom musi mieć INSTALACJĘ ODGROMOWĄ?

Prawdopodobieństwo uderzenia pioruna w dom nie jest zbyt duże, ale konsekwencje takiego zdarzenia bywają przykre, a niekiedy nawet tragiczne, dlatego warto się zabezpieczyć, zanim nadejdzie burza. Mówimy, w jakich domach niezbędna jest instalacja odgromowa. 

instalacja odgromowa dodano: 09.07.2012 07:15
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Leszek Balcerowicz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Profesor Leszek Balcerowicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków. Z ...

burza szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. burza. Wszystko na temat burza na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.