porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

GDZIE JEST BURZA 9.08.2013: Co zapowiada burzę, kiedy i jak powstaje

To gdzie jest burza zdradza chmura cumulonimbus. Burze pojawiają się zazwyczaj w upalne, parne dni, gdy spada szybko spada ciśnienie. Burze powstają też na styku dwóch mas powietrza, czyli na froncie atmosferycznym. Czy burza jest groźna? Jak powstaje burza? Gdzie jest burza gdzy jej jeszcze nie widać?

burza gdzie dodano: 09.08.2013 10:23

W co trafia piorun?

Odpowiednie zachowanie podczas burzy może czasami ocalić życie.
piorun dodano: 29.08.2013 14:03

Burze na Mazowszu - jakie szkody? Czy grożą nam burze i ulewy?

Na przeważającym obszarze kraju zapowiada się upalny i słoneczny dzień. Po wczorajszych gradobiciach i silnych ulewach możemy cieszyć się piękną aurą. Niestety, w wyniku wczorajszych burz uszkodzone zostało wiele gospodarstw oraz linii energetycznych. W piątkowy wieczór strażacy mieli ręce pełne pracy. Mówimy, jakie szkody wyrządziły burze na Mazowszu.

burza na Mazowszu dodano: 22.06.2013 10:55

Czy czekają nas upały? Jaka pogoda będzie w drugiej połowie czerwca? PROGNOZA POGODY na czerwiec

Pogoda tej wiosny nas nie rozpieszczała - było deszczowo i raczej  chłodno. Jednak, wierząc prognozom - teraz to się zmieni, przez dłuższy czas będzie ciepło. Ba! Bardzo ciepło, żeby nie powiedzieć, że upalnie! Niekiedy nawet ekstremalnie! Czekają nas upały! Przeczytaj, jaka pogoda czeka nas w drugiej połowie czerwca.

czerwiec pogoda dodano: 21.06.2013 00:19

Burza – czy coś nam grozi w domu?

Pioruny są największym zagrożeniem, gdy człowiek znajduje się na zewnątrz, na otwartej przestrzeni, z dala od osłony budynków. Ale czy to znaczy, że w domu nic nie może się zdarzyć, gdy na zewnątrz szaleje burza?

burza dodano: 08.07.2015 13:42

BURZE w Polsce 30.07.2013: Gdzie jest burza?

Synoptycy coraz częściej ostrzegają przed burzami, jednak ich prognozy nie zawsze się sprawdzają. Jeżeli nie chcemy być zaskoczeni, warto samemu śledzić sytuację pogodową. O nadchodzącej burzy możemy wiedzieć dużo wcześniej. Mówimy, gdzie można sprawdzić, kiedy nadejdzie burza.

blids.de dodano: 30.07.2013 09:24

Burze z gradem nad Polską. O czym ostrzegają synoptycy? Gdzie będą burze?

Synoptycy ostrzegają, że nad Polskę nadciągają burze z gradem. Nadchodzi fala letnich burz. W nocy z piątku 10 maja na sobotę 11 maja czeka nas burzowy wieczór i noc. Prognozy pogody mówią również o miejscowych opadach gradu. Spokój - czyli noc bez burzy - czeka jedynie mieszkańców południowego wschodu Polski. Sprawdź naszą prognozę pogody gdzie będzie burza?

burza dodano: 10.05.2013 21:23

JESIEŃ: Co się dzieje w przyrodzie jesienią? Dlaczego liście zmieniają kolory, dlaczego bywa babie lato?

Dlaczego drzewa zrzucają liście przed zimą, skąd się biorą ich kolory, dlaczego nie ma niebieskich liści, jaka pogoda sprzyja „złotej polskiej jesieni”, a jaka nas jej pozbawia, a także kiedy w Polsce wcale nie będzie jesieni? To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz tu odpowiedź.

chlorofil dodano: 02.09.2013 16:58 | odpowiedz (1)

Burze nad Polską: co nam grozi?

Sezon burzowy nad Polską rozpoczął się na dobre. Pomimo rosnących temperatur mamy powody do niezadowolenia. Nie ma dnia, by nad Polską nie grasowały burze i towarzyszące im duże opady deszczu. Dowiedz się, co niesie za sobą burza i co nam grozi, gdy szaleją pioruny.

burza dodano: 06.05.2015 12:00

Jakie drzewa najczęściej łamią się w czasie burz i nawałnic?

Upalna i jednocześnie burzowa pogoda przynosi coraz częściej gwałtowne nawałnice. W takich warunkach sporym zagrożeniem dla ludzi, samochodów i domów mogą być łamiące się lub wywracane drzewa. Mówimy, jakie drzewa są szczególnie groźne w czasie burz?

nawałnice dodano: 04.07.2012 06:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

burze szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. burze. Wszystko na temat burze na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.