porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Odmładzanie bylin - na czym polega? Jak odmładzać byliny?

Odmładzanie bylin może być konieczne, jeśli po kilku latach wzrostu w tym samym miejscu niektóre zaczęły gorzej rosnąć i słabiej kwitnąć. Po wielu latach ich karpy zbyt się zagęszczają i starzeją - trzeba je więc podzielić. Jak odmładzać byliny?

dzielenie bylin dodano: 22.04.2013 13:36

Jak przesadzać rośliny?

Byliny przez kilka lat zostają na tym samym stanowisku. Po jakimś czasie, zbyt się zagęszczają, słabo kwitną i zajmują za dużo miejsca. Dlatego co 3-4 lata trzeba je rozsadzić. Także rośliny cebulowe, by obficie kwitły należy co kilka lat wykopać, przesuszyć i posadzić ponownie. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie rośliny przesadzamy w tym samym terminie. Sprawdź, kiedy przesadzać byliny, rośliny cebulowe i rośliny okrywowe?

dzielenie roślin dodano: 06.10.2011 13:36

MARZEC W OGRODZIE. Od czego zacząć przygotowanie do sezonu?

W marcu najwyższy czas rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Zdejmujemy zimowe osłony, przygotowujemy miejsce do posadzenia nowych roślin, wysiewamy do skrzynek rośliny jednoroczne.

drzewa dodano: 26.03.2012 11:05 | odpowiedz (1)

Jak hodować lilie w ogrodzie? Dlaczego warto mieć w ogrodzie lilie?

Dziko rosnące lilie można spotkać na terenie Europy i w obu Ameryk, ale najpiękniejsze rosną w ogrodach. Można je uprawiać zarówno w gruncie, jak i donicach. Są mało wybredne i nadają się do każdego przydomowego ogródka. Mówimy, jak uprawiać lilie?

lilie ogrodowe dodano: 19.03.2012 17:46

Dlaczego funkie źle rosną ? Dowiedz się, jak pomóc funkiom dobrze rosnąć, zadbaj o te atrakcyjne byliny!

Funkie to jedne z najpiękniejszych roślin o dekoracyjnych liściach. Tworzą okazałe kępy, które mogą być ozdobą każdego ogrodu. Niestety, czasami słabo rosną, ich liście są małe i rachityczne. Dlaczego? Jak pielęgnować funkie, by były dorodne?

dekoracyjne liście dodano: 20.03.2012 13:23

Pielegnacja bylin jesienią - na czym polega?

Jesienią trzeba zadbać o byliny rosnące w naszym ogrodzie. Jak pielęgnować byliny jesienią? Na czym polega jesienna pielęgnacja bylin w ogrodzie?

dzielenie bylin dodano: 09.09.2013 12:21

Jak wyhodować piękne piwonie? Jak dbać o te urocze byliny, by długo cieszyć nimi oczy?

Gdy zakwitną, ich olbrzymie kwiaty potrafią zdominować ogród. Białe, różowe, karminowe zachwycają delikatnością strzępiastych płatków i urzekającym zapachem. Pięknie rozwijają się w wazonie, długo stoją ciesząc oczy. To piwonie, inaczej zwane peoniami. Mówimy jak dbać o te byliny, by corocznie cieszyć się ich obfitym kwitnieniem

byliny kwitnące dodano: 19.03.2012 16:24

Odmładzanie bylin – na czym polega? Jak odmłodzić byliny w ogrodzie?

Po kilku latach wzrostu w tym samym miejscu niektóre byliny gorzej rosną i słabiej kwitną, ponieważ ich karpy zbyt się zagęszczają i starzeją. To sygnał, że konieczne jest odmładzanie bylin. Jak odmłodzić rośliny bylinowe?

dzielenie bylin dodano: 29.05.2013 14:38

Jakie byliny kupić i jak je wybrać?

Byliny to wieloletnie rośliny, będące prawdziwą ozdobą ogrodów. Dlatego ogrodnicy amatorzy chętnie obsadzają nimi rabaty. Mówimy, jak jak wybrać i kupować byliny?

jak kupić byliny dodano: 10.07.2013 17:56

Kiedy i jak sadzić byliny?

Byliny to rośliny cieszące się popularnością wśród ogrodników amatorów. Jak sadzić rośliny wiloletnie? Kiedy je rozsadzać, by dobrze się przyjęły?

jak sadzić byliny dodano: 23.07.2013 16:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?

Rocznik 1963. Syn właściciela warsztatu budowlanego i położnej, z 9-letnim ...

byliny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. byliny. Wszystko na temat byliny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.