porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Cegła klinkierowa w ogrodzie. Czy warto robić nawierzchnię w ogrodzie z cegieł klinkierowych?

Niewątpliwą zaletą cegieł klinkierowych jest to, że mają solidny wygląd i piękne intensywne kolory. Nawierzchnię w ogrodzie najlepiej wykończyć cegłami brukowymi, choć na miejsca, po których nie będą jeździły samochody, możesz położyć również cegły elewacyjne.

elewacja z cegły klinkierowej dodano: 30.07.2012 11:50

Jak dbać o klinkierową elewację?

Dobrze położonej elewacji z klinkieru właściwie nie trzeba odnawiać. Co jednak zrobić, gdy pojawią się na niej wykwity lub uderzenie czymś ciężkim, np. taczką, spowoduje nieestetyczne odpryski?

elewacja z klinkieru dodano: 01.02.2012 14:51

ELEWACJA z KLINKIERU: czy trzeba ją impregnować?

Podstawową zaletą klinkierowej elewacji jest jej trwałość i niewielka podatność na zabrudzenia. Niektórzy twierdzą, że aby zapewnić klinkierowi te cechy, należy go zaimpregnować - jednak zdania na temat impregnacji cegieł klinkierowych są podzielone.

elewacja z klinkieru dodano: 07.11.2013 15:17

Cegły tradycyjne i klinkierowe. Czym się różnią?

Cegły tradycyjne i klinkierowe to chętnie stosowany materiał budowlany. Najcześciej wykonuje się z nich ściany działowe oraz elewacje domu. Cegła klinkierowa od tradycyjnej różni się ceną, wyglądem oraz właściwościami fizycznymi. Sprawdź, na czym polegają te różnice i za co tak naprawdę płacisz?

cegła klinkierowa cena dodano: 09.10.2012 10:31

Jakie są wady i zalety ogrodzenia z klinkieru?

Ogrodzenie z klinkieru jest estetycznym rozwiązaniem, które pasuje prawie do każdego rozwiązania architektonicznego domu. Warto wiedzieć, że mimo swoich licznych zalet, ogrodzenie z klinkieru ma też kilka wad. Czy przewyższają one te liczne zalety?

ogrodzenie dodano: 11.03.2015 13:12

Mur z klinkieru. Jaką zaprawę wybrać?

Ścian i innych elementów z cegieł klinkierowych nie wolno murować na dowolnie wybraną zaprawę, bo może się to zakończyć pojawieniem tak zwanych wysoleń, czyli białych wykwitów.

klinkier dodano: 12.02.2015 14:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Geoffrey Lewis nie żyje. Kim był?
Geoffrey Lewis nie żyje. Kim był?

Amerykański aktor, znany z westernów i filmów akcji oraz współpracy ...

cegła klinkierowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cegła klinkierowa. Wszystko na temat cegła klinkierowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.