porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Przepisy kulinarne PIZZA. Prosty przepis na bezglutenową pizzę - jak ją przyrządzić?

Jeśli wasze dziecko ma celiakię i przez to nie może zjeść pysznej pizzy, wyjdźcie naprzeciw jego oczekiwaniom. Przyrządźcie mu włoski smakołyk w bezglutenowej wersji! Pizza bezglutenowa to jeden z prostszych przepisów tego rodzaju.

ciasto na pizze dodano: 08.01.2013 00:29

Opłatek bezglutenowy. Gdzie kupić? Ile kosztuje? Z czego powstaje?

Opłatek bez glutenu? Dla chorych na celiakię, czyli nietolerancję glutenu to świąteczna konieczność, a dla zwolenników unikania glutenu także przez osoby zdrowe - świadomy wybór. Gdzie kupić taki opłatek i z czego jest on zrobiony?

bezglutenowe ciasto dodano: 07.12.2015 14:27

W jakich produktach znajduje się gluten?

Gluten: być może wiele o nim słyszałeś: przede wszystkim to, że jest sprawcą uczulenia, ale do końca nie wiesz, co się kryje pod tą nazwą. Gluten to nic innego jak mieszanka białek roślinnych: pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa.

bez glutenu dodano: 24.03.2014 14:31

Nietolerancja glutenu. Dieta bezglutenowa - co można jeść, cierpiąc na celiakię?

Celiakia to choroba zapalna jelit o podłożu genetycznym, polegająca na nietolerancji glutenu - białka zawartego w zbożach: pszenicy, życie, jęczmieniu i owsie. Ma różne oblicza i choć ujawnia się przeważnie w okresie dziecięcym, coraz cześciej pojawia się i u dorosłych. Sprawdź, które produkty nie zawierają glutenu.

celiakia leczenie dodano: 12.07.2016 15:50

Makaron bezglutenowy: jak zrobić?

Osoby stosujące dietę bezglutenową mogą kupić wiele doskonałych, wysokiej jakości makaronów bez glutenu. Ale smak makaronu domowego nie ma sobie równych. Można samemu zrobić makaron bezglutenowy - jest to proste i zajmuje niewiele czasu.

dieta bezglutenowa dodano: 19.04.2016 15:09

Komu szkodzi gluten?

Gluten, znajdujący się w większości zbóż zjadanych przez ludzi, szkodzi osobom z celiakią, czyli nietolerancją na to białko.

gluten dodano: 30.06.2015 09:30

DIETA BEZGLUTENOWA - dla kogo, na czym polega?

Gluten jest mieszanką białek roślinnych, gluteniny i gliadyny, występującą w ziarnach pszenicy, owsa, żyta i jęczmienia. Jest on znakomitym nośnikiem aromatów i przypraw, przez co bardzo chętnie korzystają z niego producenci produktów przetworzonych oraz piekarze. Spotkać go można praktycznie w każdym rodzaju żywności spożywczej. Co robić, jeśli dziecko nie przyswaja glutenu?

alergia na gluten dodano: 28.05.2012 11:32

Sałatka w diecie bezglutenowej PRZEPIS

Dieta bezglutenowa wymaga wielu wyrzeczeń. Mniejszych jeżeli jesteś na takiej diecie z wyboru, większych jeżeli chorujesz na chorobę zwaną celiakią. Aby urozmaicić jadłospis tej diety proponujemy przygotować sałatkę z warzyw na ciepło.

bez glutenu dodano: 27.09.2014 20:59

Co to jest celiaklia?

Celiakia to choroba, która powoduje, że organizm nie toleruje glutenu. Mimo, że choroba najczęściej ujawnia się u dzieci i osób starszych, to może dopaść nas w każdym wieku. Jakie są jej objawy i czym tak naprawdę jest celiakia?

celiakia leczenie dodano: 31.10.2014 12:28

AMARANTUS – jakie ma właściwości?

Konkwistadorzy zakazywali uprawy amarantusa na podbijanych ziemiach. Dlaczego? Bo np. Aztekowie uznawali amarantusa za świętą roślinę. Wierzyli, że dodaje siły i męstwa. Naukowcy potwierdzają niezwykłe właściwości tej rośliny – amarantus to skarbnica cennych substancji, niech więc często gości na naszych stołach.

amarantus dodano: 29.06.2014 09:13
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Szydło szefowa sztabu komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, posłanka na ...

celiakia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. celiakia. Wszystko na temat celiakia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.