porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Skąd się wziął celibat w kościele?

W początkach Kościoła nie było celibatu. Św. Piotr, pierwszy papież miał żonę, a Jezus uzdrowił nawet jego teściową. Św. Paweł pisze, że kandydat na biskupa ma być mężem jednej żony, przykładnie wychowywać dzieci i nie nadużywać wina. Dlaczego zatem Kościół wprowadził, tak krytykowany obecnie, celibat ?

celibat księży dodano: 29.07.2015 11:51

Skąd wziął się celibat w kościele?

W początkach Kościoła nie było celibatu. Św. Piotr pierwszy papież miał żonę, a Jezus uzdrowił jego teściową. Z kolei św. Paweł pisze, że kandydat na biskupa ma być mężem jednej żony, przykładnie wychowywać dzieci i nie nadużywać wina. Czy papież Franciszek wróci do tradycji i pozwoli księżom na żony?

celibat księży dodano: 30.09.2014 13:16

Historia celibatu - jaka jest?

Celibat powszechnie obowiązuje w Kościele Rzymskokatolickim od XI wieku. Wcześniej była to dobrowolna przysięga wynikająca z chęci zbliżenia się do boskości i okazania, że Jezus jest jedyną miłością duchownego.

prawo kanoniczne dodano: 15.11.2013 15:26

Czy nowy papież ZNIESIE CELIBAT? Dlaczego Kościół utrzymuje nakaz celibatu?

Niektórzy duchowni sugerują, że w fatalnej sytuacji wizerunkowej mogłoby pomóc Kościołowi katolickiemu zniesienie reguły celibatu, z którą wielu księży ma poważny problem. Skąd wzięła nakaz celibatu i czy faktycznie można go znieść? Kiedy możemy liczyć na zniesienie celibatu?

Benedykt XVI dodano: 28.02.2013 13:10 | odpowiedz (1)

Jak ksiądz uprawia seks w celibacie?

Pierwszym księdzem - zakonnikiem, który opowiedział o tym, ja prowadzi życie seksualne był o. Paweł Gużyński, obecnie przeor klasztoru O. Dominikanów w Łodzi. Ksiądz, czy mnich prowadzi życie seksualne w tymże sensie, że musi on znaleźć właściwy sposób komunikacji z własnymi pragnieniami seksualnymi

apateja dodano: 10.07.2012 13:23 | odpowiedz (1)

Czy kapłan może być ojcem? Czy ksiądz katolicki może mieć dzieci?

Kościół rzymskokatolicki zabrania duchownym zawierania małżeństw, nakazuje żyć w celibacie, a co za tym idzie zakazuje posiadania potomstwa. Ale ksiądz też człowiek i różnie z tym życiem w czystości u niego bywa. I gdy ksiądz spłodzi dziecię, to kościół też dość tolerancyjnie podchodzi do przypadku. Jak kościół reaguje na potomstwo księży?

kara dodano: 19.06.2012 14:04

Żonaci księża, koniec celibatu? O co chodzi?

Papież Franciszek nie przestaje szokować katolickiego świata. Głowa Kościoła, odkąd została wybrana na to stanowisko, podkreśla że zrobi wszystko co w jej mocy, by naprawić wymagające wciąż naprawienia błędy w nauczaniu Kościoła. Ostatnie jego słowa można uznać za co najmniej niespodziewane.

celibat księży dodano: 30.10.2014 09:42 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Geoffrey Lewis nie żyje. Kim był?
Geoffrey Lewis nie żyje. Kim był?

Amerykański aktor, znany z westernów i filmów akcji oraz współpracy ...

celibat szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. celibat. Wszystko na temat celibat na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.