porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Skąd się wziął celibat w kościele?

W początkach Kościoła nie było celibatu. Św. Piotr, pierwszy papież miał żonę, a Jezus uzdrowił nawet jego teściową. Św. Paweł pisze, że kandydat na biskupa ma być mężem jednej żony, przykładnie wychowywać dzieci i nie nadużywać wina. Dlaczego zatem Kościół wprowadził, tak krytykowany obecnie, celibat ?

celibat dodano: 29.07.2015 11:51

Skąd wziął się celibat w kościele?

W początkach Kościoła nie było celibatu. Św. Piotr pierwszy papież miał żonę, a Jezus uzdrowił jego teściową. Z kolei św. Paweł pisze, że kandydat na biskupa ma być mężem jednej żony, przykładnie wychowywać dzieci i nie nadużywać wina. Czy papież Franciszek wróci do tradycji i pozwoli księżom na żony?

celibat dodano: 30.09.2014 13:16

Czy nowy papież ZNIESIE CELIBAT? Dlaczego Kościół utrzymuje nakaz celibatu?

Niektórzy duchowni sugerują, że w fatalnej sytuacji wizerunkowej mogłoby pomóc Kościołowi katolickiemu zniesienie reguły celibatu, z którą wielu księży ma poważny problem. Skąd wzięła nakaz celibatu i czy faktycznie można go znieść? Kiedy możemy liczyć na zniesienie celibatu?

Benedykt XVI dodano: 28.02.2013 13:10 | odpowiedz (1)

Żonaci księża, koniec celibatu? O co chodzi?

Papież Franciszek nie przestaje szokować katolickiego świata. Głowa Kościoła, odkąd została wybrana na to stanowisko, podkreśla że zrobi wszystko co w jej mocy, by naprawić wymagające wciąż naprawienia błędy w nauczaniu Kościoła. Ostatnie jego słowa można uznać za co najmniej niespodziewane.

celibat dodano: 30.10.2014 09:42 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bruce Jenner - kim jest ojczym Kim Kardashian, który właśnie zmienił płeć?
Bruce Jenner - kim jest ojczym Kim Kardashian, który właśnie zmienił płeć?

Bruce Jenner stał się znany jako mąż Kris Jenner, która ...

celibat księży szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. celibat księży. Wszystko na temat celibat księży na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.