porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego NBP chce wycofać z obiegu jedno- i dwugroszówki?

Narodowy Bank Polski rozpoczął starania o wycofanie z obiegu monet o najniższym nominale. Choć to dopiero początek debaty na temat planowanych zmian, pomysł już wzbudza wiele protestów, zwłaszcza branży handlowej. Dlaczego NBP chce zlikwidować jednogroszówki? Mówimy, czy z polskiego rynku pieniężnego znikną monety o niskim nominale

1 grosz dodano: 09.01.2013 10:20 | odpowiedz (2)

CENY PIECZYWA. Ile kosztuje chleb, ile zapłacisz za bułkę?

Ceny pieczywa ciągle rosną. Coraz rzadziej zdarza się tak, że odłożona kwota, którą płaciliśmy jeszcze niedawno za ulubiony chleb jeszcze dziś jest aktualna. Oczywiście taniej jest w piekarniach należących do sieci hipermarketów, ale to pieczywo nie zawsze jest smaczne.

bułka dodano: 12.04.2012 20:10

Restauracje Magdy Gessler. Czy warto odwiedzić restaurację „Gar" w Warszawie?

Na ul. Jasnej 10 w Warszawie, a dokładniej na rogu Sienkiewicza znajduje się niepozorna z zewnątrz restauracja pod nazwą „Gar". Co 2 lata Magda Gessler zmienia menu lokalu. Aktualnie w restauracji serwowana jest kuchnia włoska. Co i za jaką cenę można tu skosztować? Czy restauracja trafia w gust klientów? Mówimy, czy warto odwiedzić „Gar" Magdy Gessler.

Gar dodano: 28.05.2012 10:20 | odpowiedz (1)

Jaka jest najdroższa kawa świata? Dlaczego jest tak droga?

Pochodząca z południowo-wschodniej Azji kawa luwak, czyli Kopi Luwak to najdroższa kawa świata. Cena za kilogram tego rarytasu przekracza często 750 euro! Nie każdy jednak wie, że ziarna, z których powstaje pyszny napój uzyskuje się z odchodów... drapieżnego zwierzęcia. Jak pozyskuje się kawę luwak i dlaczego jej cena jest taka wysoka?

Azja dodano: 24.01.2012 13:44

Co robić, gdy biuro podróży podwyzsza cenę? W jakich sytuacjach biuro może podwyższyć cenę wycieczki?

Biuro turystyczne może żądać zmiany ceny podróży tylko w wyjątkowych sytuacjach. Zobacz, jakie są sytuacje, gdy biuro podróży może podwyższyć cenę, a w jakich nie ma prawa tego zrobić.

biuro podróży dodano: 04.06.2013 16:23

Co zrobić, gdy biuro podróży PODWYŻSZA CENĘ WYJAZDU?

Zobacz, co możesz zrobić, gdy organizator wycieczki nieoczekiwanie podwyższa cenę imprezy. Zobacz, kiedy wycieczka może zdrożeć, a kiedy nie i jakie są obowiązki biura podróży.

biuro podróży dodano: 05.06.2013 06:00

Jakie oferty lepsze: first minute czy last minute? Do Egiptu czy Turcji w ostatniej chwili?

Wraz z końcem marca większość biur podróży zamknęła oferty first minut. Wczasowicze, którzy nie zdążyli wykupić wycieczki w tym czasie, zawzięcie liczą na oferty touroperatorów pod koniec sierpnia lub września, czyli tzw. last minute. Która oferta jest korzystniejsza? Jakie są ich wady, a jakie zalety? Mówimy co lepsze: first minute czy last minute?

biura podróży dodano: 13.05.2012 21:51

Gdzie można kupić pamiątkowy medal Kazimierza Górskiego?

To nie lada gratka dla piłkarskich kolekcjonerów! Najwybitniejszy trener w historii polskiego futbolu Kazimierz Górski znalazł się na okolicznościowym medalu wydanym przez Skarbnicę Narodową w ramach serii "Wielcy Polacy". Mówimy, jak wygląda i ile kosztuje medal z portretem Kazimierza Górskiego. Gdzie można go kupić?

Kazimierz Górski dodano: 24.01.2012 14:50

WYPRZEDAŻE. Czy dasz się zabić za dobrą cenę?

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczął się sezon wyprzedaży. Nieważne co, ważne za ile - mniej więcej takie hasło przyświeca maniakom poświątecznych obniżek i promocji. Czy kupowanie przecenionych towarów to kupowanie kota w worku? Kto zyskuje, a kto traci? Mówimy, na czym polega magia wyprzedaży.

klient dodano: 11.01.2012 19:04

Jak wybrać dobre wino? Kup wino, które będzie idealnie dopasowane do posiłku i twojego gustu. Radzimy, jak to zrobić

Wina to doskonałe uzupełnienie potraw. Sprawdź, jak wybrać dobre wino i jakie wina będą odpowiednie do serwowanych dań. Dowiedz się jak dobierać wina.

gatunek wina dodano: 26.12.2011 13:56
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ojciec Tadeusz Rydzyk i ciekawostki z jego życia

Ojciec Tadeusz Rydzyk to prawdziwie ciekawa postać. Zobacz, czego o ...

cena szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cena. Wszystko na temat cena na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.