porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ogrzewanie domu. Jaki kocioł do ogrzewania podłogowego?

Temperatura ogrzewanej podłogi nie może być zbyt wysoka. Czy w takim razie do ogrzewania podłogowego można zastosować dowolny kocioł grzewczy? Czy kocioł z dolnym ograniczeniem temperatury wody może współpracować z instalacją ogrzewania podłogowego?

kocioł dodano: 18.11.2011 14:21

Jak odpowietrzyć grzejnik? Jak odpowietrzyć kaloryfer?

Narzekasz na to, że w domu jest zimno, a administracja budynku zapewnia cię, że już grzeją? Jeśli górna część grzejnika jest chłodna, a ta niżej położona - ciepła, trzeba odpowietrzyć kaloryfer. Ten drobny zabieg konserwacyjny - odpowietrzanie grzejnika - potrwa zaledwie kilka minut.

c.o. dodano: 07.09.2011 11:28

Kiedy warto wymienić kocioł?

Większość użytkowników decyduje się na wymianę kotła, kiedy stary całkiem przestaje działać. Często zdarza się to w czasie trwania sezonu grzewczego i wtedy dom zostaje pozbawiony ogrzewania, a mieszkańcy dodatkowo ciepłej wody. Czy warto czekać do ostatniej chwili?

ciepła woda użytkowa dodano: 26.04.2015 13:01

Jak wykorzystać słońce do ogrzewania domu i podgrzewania wody?

W Polsce kolektorów używa się przede wszystkim do podgrzewania ciepłej wody lub wody w basenie. Rzadziej do ogrzewania domów, bo jest potrzebne głównie zimą, gdy zyski ze słońca są niewielkie.

ciepła woda dodano: 15.04.2015 10:48

Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

Ekogroszek to paliwo o wysokiej jakości i dużej efektywności przeznaczone do kotłów retortowych. Zawiera znikomą ilość siarki i ma małą wilgotność. W procesie spalania ekogroszku powstaje niewiele popiołu.

ekogroszek dodano: 01.09.2014 14:13

Jaką wodą napełnić instalację centralnego ogrzewania?

Jakość wody w instalacji centralnego ogrzewania ma znaczenie dla trwałości rur, złączek, zaworów i wszelkich innych elementów instalacji. Zwłaszcza, jeśli instalacja jest niejednorodna, czyli zbudowana z różnych materiałów.

inhibitor korozji dodano: 15.01.2015 11:15

Jak oszczędzać na ogrzewaniu domu lub mieszkania? [8 RAD]

Rozpoczął się już sezon grzewczy, co oznacza większe wydatki i konieczność zaplanowania nowego domowego budżetu. Sprawdź, co robić, by nie wydać fortuny na ogrzewanie.

oszczędzanie dodano: 17.12.2014 14:31

Czy kocioł c.o. można zasilać z małej butli z gazem?

Kotły centralnego ogrzewania na gaz płynny zasila się przeważnie gazem z pokaźnych zbiorników ustawionych na posesji albo zakopanych w ziemi na działce.

butla dodano: 14.07.2014 12:02

Miedziana instalacja grzewcza – jak pomaga oszczędzać energię?

Wszyscy chcemy, aby nasz dom był efektywny energetycznie. Oszczędzamy energię, stosując termoizolację oraz wybierając odpowiednią technikę grzewczą. Często jednak zapominamy, że sporo zaoszczędzić możemy również dzięki odpowiedniemu systemowi instalacyjnemu doprowadzającemu ciepło do grzejników.

efektywność energetyczna dodano: 31.05.2014 14:03

Ogrzewanie podłogowe. Jak je eksploatować prawidłowo?

W wielu domach miejsce tradycyjnych grzejników zajmuje wodne ogrzewanie podłogowe. To obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym, umożliwiające osiągnięcie komfortu cieplnego i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jednak czy zawsze?

ogrzewanie domu dodano: 20.03.2014 08:59
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w I turze wyborów prezydenckich ...

centralne ogrzewanie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. centralne ogrzewanie. Wszystko na temat centralne ogrzewanie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.