porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kaloryfer wodny, elektryczny, a może płytowy? PRZEGLĄD KALORYFERÓW. Jaki grzejnik wybrać do ogrzania domu?

Zanim zdecydujesz się na kupno nowego kaloryfera, sprawdź jakie typy grzejników masz do wyboru. Płytowe, członowe, wodne, a może elektryczne? Czym się różnią? Jak działają? Który z nich daje więcej ciepła? Oto przegląd grzejników dostępnych na rynku.

ciepło dodano: 26.10.2011 10:28

Efektywne ogrzewanie: gdzie najlepiej powiesić GRZEJNIK?

Grzejniki najczęściej montuje się pod oknem, na ścianie zewnętrznej domu. Czy to najlepsze miejsce na montaż kaloryfera? Czy można go powiesić na innej ścianie? Gdzie powiesić grzejnik c.o, żeby ogrzewanie pomieszczeń było najbardziej efektywne?

 

grzejnik dodano: 26.10.2011 15:27

TANIE OGRZEWANIE. Jaki typ kotła c.o. i sposób podgrzewania c.w.u wybrać?

Kotły grzewcze mogą służyć nie tylko do ogrzewania pomieszczeń. Wygodnie jest je wykorzystywać także do przygotowywania ciepłej wody do mycia (użytkowej). W tym celu najlepiej wybrać kocioł dwufunkcyjny - fabrycznie przystosowany do pracy instalacjach c.o. i c.w.u.

ciepła woda dodano: 15.11.2011 10:52

Jak dobrać moc kotła w instalacji centralnego ogrzewania?

Odpowiedni dobór mocy kotła ma spory wpływ na efektywne i oszczędne ogrzewanie domu i wody użytkowej. Od czego więc zależy wielkość tego parametru? Na co zwrócić uwagę, dobierając moc kotła?

ciepła woda dodano: 10.02.2012 15:11

Centralne ogrzewanie. Jak doprowadzić rury c.o. do grzejników?

Domowa instalacja centralnego ogrzewania może być wykonana z różnych rodzajów materiałów, które zapewnią, że będzie ona bezpieczna. Wybór materiału na przewody łączące kocioł z grzejnikami powienien być uzależniony m.in. od miejsca ułożenie rur. Podpowiadamy, jak ułożyć rury c.o.

centralne ogrzewanie instalacja dodano: 08.10.2012 11:44

Jak efektywnie ogrzewać dom? Ogrzewanie z ciepłowni. Instalacja wodna i centralnego ogrzewania

Dom ogrzewany ciepłem pochodzącym z ciepłowni to chyba najwygodniejszy i najtańszy sposób zapewnianie komfortu cieplnego w budynku. Z czym ono się wiąże? Mówimy jakie są zalety centralnego ogrzewania.

elektrociepłownia dodano: 31.10.2012 15:18

Próba ciśnieniowa instalacji c.o. Jak ją przeprowadzić?

Instalację centralnego ogrzewania trzeba poddać próbie ciśnieniowej, aby sprawdzić, czy gdzieś nie przecieka. Jeśli tego nie zrobimy wyciek wody z instalacji c.o. może spowodować duże straty w gotowych wnętrzach, a usunięcie nieszczelności jest zawsze kłopotliwe i kosztowne. Sprawdź, jak wykonuje się próbę ciśnieniową c.o. 

ciśnienie robocze dodano: 20.11.2012 14:09

Jak dobrać moc grzejników do zapotrzebowania domu na ciepło?

W ogrzewaniu wodnym, najpopularniejszym wśród systemów c.o., ciepło jest rozprowadzane przez krążącą w instalacji gorącą wodę i przekazywane do pomieszczeń przez grzejniki. Aby mieć pewność, że zapewnią one oczekiwany komfort cieplny w domu, trzeba je odpowiednio dobrać i prawidłowo zainstalować.

grzejniki dodano: 01.02.2012 14:33

ILE KOSZTUJE POMPA CIEPŁA? Koszt, cena, opłacalność pompy ciepła?

Nie da się ukryć, że pompa ciepła kosztuje więcej, niż kocioł na paliwa stałe, gaz czy olej. A ile konkretnie musisz na nią wydać, by móc się cieszyć z niskich kosztów ogrzewania domu? Jak działa pompa ciepła? Ile kosztuje i czy się opłaca pompa ciepła?

gruntowa pompa ciepła dodano: 24.07.2012 23:20

Centralne ogrzewanie. Jak UKŁADAĆ RURY c.o. od kotła do grzejników?

Rury centralnego ogrzewania prowadzi się od źródła ciepła, najczęściej kotła, do grzejników. Prace te przeprowadza się jeszcze przed wykonaniem wylewki podłogowej. Jak rozprowadzić rury instalacji grzewczej po domu? Jakie są nowoczesne sposoby układania rur c.o.?

centralne ogrzewanie rury dodano: 09.10.2012 09:56
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015: IDA. Agata Kulesza - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Agata Kulesza-Figurska jest jedną z lepiej rozpoznawalnych polskich aktorek. Przez ...

centralne ogrzewanie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. centralne ogrzewanie. Wszystko na temat centralne ogrzewanie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.