porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to są BUNCLOKI? Historia ceramiki z Bolesławca

„Buncloki” czyli ceramika bolesławiecka (nazywana tak od niemieckiej nazwy Bolesławca – Bunzlau) cieszy się sporą popularnością. Rozpoznamy ją na pierwszy rzut oka. Kamionkowe naczynia malowane w kółka lub pawie oczka wyglądają uroczo, a do tego zdają egzamin praktyczny.

Bolesławiec dodano: 07.09.2012 09:47 | odpowiedz (1)

Jakie są rodzaje umywalek? Czym kierować się przy ich wyborze?

Aranżacja łazienki to jedno z najtrudniejszych zadań podczas wykańczania mieszkania lub domu. Tym bardziej, że coraz częściej traktujemy to miejsce nie tylko jako pomieszczenie sanitarne, lecz także jako salon relaksu i urody. Jednym z elementów wyposażenia, które musimy wybrać, jest umywalka. Jak dobrać umywalkę do wymarzonej aranżacji łazienki?

aranżacja łazienki dodano: 14.04.2012 17:58 | odpowiedz (1)

Mozaika w łazience, co warto wiedzieć?

Mozaika znana od wieków, ceniona za oryginalność i niepowtarzalność, wciąż pozostaje modna. Najczęściej wykonana jest z ceramiki, szkła, kamienia naturalnego lub gresu. Jej uroda sprawia, że często jest wykorzystywana w aranżacji łazienek. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma kilka niezaprzeczalnych zalet.

aranżacja łazienki dodano: 05.10.2011 13:55 | odpowiedz (1)

Jak urządzić wiejską kuchnię?

W kuchniach stylizowanych na wiejskie modne są meble drewniane, malowane, ługowane oraz komponowane z różnego rodzaju drewna o lekko odmiennym zabarwieniu. Charakterystyczne elementy w meblach rustykalnych to: kolumienki, ozdobne szafki z ażurowymi plecionymi frontami, witrażowe przeszklenia, trawione szyby. W kuchni wiejskiej używa się dużo ceramiki. Gliniane garnki, misy i dzbany są jej nieodzownym rekwizytem. Na parapetach okiennych stoją kwiaty doniczkowe, najczęściej pelargonie.

drewniane meble dodano: 23.10.2013 08:11

Co wiemy o studiu projektowym Kabo & Pydo?

Kabo & Pydo to duet młodych projektantów: Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo. Pierwsze sukcesy przyniosła im ceramika. Tworzą także meble, lampy i dodatki. Uważają, że dobre wzornictwo rozwiązuje codzienne problemy człowieka.

design dodano: 26.02.2014 16:23

Czy warto budować dom z pustaków ceramicznych? Wady i zalety pustaków ceramicznych

Wiele osób nie wyobraża sobie innego domu, niż zbudowanego z pustaków ceramicznych. Oto kilka podstawowych informacji na temat tego materiału.

pustaki ceramiczne dodano: 10.04.2015 15:17

Co wiemy o polskiej ceranice lat.50. i 60. XX w.?

Perły rodzimej ceramiki z lat 50. i 60. xx w. przeżywają drugą młodość. Powstają popularne opracowania na ich temat, są bohaterkami książek i wystaw. Niektóre, jak serwisy Lubomira Tomaszewskiego, wygrały los na loterii i ponownie trafiły do produkcji.

porcelana dodano: 05.06.2015 14:59

Co można umieścić na ścianie nad blatem kuchennym?

Ściana nad blatem w kuchni musi być praktyczna, odporna na zabrudzenia i łatwa w utrzymaniu, a przy tym powinna ładnie się prezentować i pasować do wnętrza kuchni. Mamy do wyboru ceramikę, kamień, drewno i szkło. Co wybrać na ścianę nad blatem kuchennym? Przedstawiamy różne możliwości.

blat dodano: 28.09.2011 12:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015: IDA. Agata Kulesza - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Agata Kulesza-Figurska jest jedną z lepiej rozpoznawalnych polskich aktorek. Przez ...

ceramika szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ceramika. Wszystko na temat ceramika na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.