porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jesienna chandra – jak sobie radzić z depresją sezonową? SPRAWDZONE SPOSOBY

Jesienna chandra, czyli depresja sezonowa, może przejawiać się jednodniowym obniżeniem nastroju lub przerodzić się w długotrwały spadek formy. Jak jej zapobiegać? Co robić, gdy nas dopadnie?

chandra co robić dodano: 17.10.2013 19:55

Depresja zimowa, czyli choroba krótkich dni i długich nocy. Czym zastąpić światło słoneczne, by zmusić organizm do aktywności?

Smutek, brak koncentracji, osłabiona motywacja do działania? Jeśli dręczą cię podobne objawy, być może cierpisz na depresję jesienno-zimową spowodowaną brakiem światła słonecznego. Sprawdź, jak się jej pozbyć!

depresja dodano: 21.11.2011 16:59

Jak walczyć z wiosennym osłabieniem?

Czujesz się ostatnio ciągle zmęczony, często boli cię głowa, masz kłopoty z koncentracją, łatwo łapiesz infekcje? To mogą być symptomy wiosennego osłabienia. Skąd się bierze i jak zwalczyć wiosenne osłabienie?

aktywność fizyczna dodano: 26.02.2014 16:54

Co robić, gdy dopadnie nas jesienna chandra?

Gdy znacząco zaczyna ubywać dnia i robi ci się smutno, nie znaczy to, że zaczynasz chorować. To może być objaw depresji sezonowej spowodowanej niedostatkiem światła słonecznego. Jeśli nastroju nie poprawia ci aromatyczna kawa czy herbata ani słuchanie energetycznej muzyki, czas sięgnąc po bardziej radykalne środki - fototerapię, czyli leczenie światłem. 

depresja sezonowa dodano: 27.09.2011 22:52

Czy istnieją LEKI NA DEPRESJĘ BEZ RECEPTY?

Antydepresanty, czyli leki na depresję to silne środki dostępne tylko na receptę. Istnieją jednak środki, które mogą pomóc w zwalczaniu objawów podobnych do depresji. Część osób myli bowiem chwilowe, nadmierne napięcie z depresją. Jeśli jest ci smutno, czujesz przygnębienie, masz niskie poczucie własnej wartości i nie masz siły pokonać codziennego stresu, weź ziołowe preparaty antydepresyjne poprawiające samopoczucie. Pamiętaj jednak, że jeśli stan przygnębienia utrzyma się dłużej, nie czekaj idź do lekarza!

Alanerv dodano: 26.12.2011 11:28 | odpowiedz (4)

Przepis na ciasto francuskie z pomarańczami - lekarstwo na zimowy brak słońca

Gdy za oknem wciąż zima, a permanentny brak słońca odbiera nam energię do działania, warto pomyśleć o przygotowaniu smacznego polepszacza nastroju. Przepisy na ciasta z owocami są idealnym rozwiązaniem. Jak zrobić proste ciasto z pomarańczami?

ciasto francuskie dodano: 15.02.2013 16:55

Jak pokonać jesienną chandrę?

Jesienne krótkie dni, brak słońca, przejmujące zimno, opady deszczu- to powody naszego złego samopoczucia. Odczuwasz objawy jesiennej chandry? Dlaczego tak się dzieje? Jak zaradzić jesiennej chandrze? Poznaj skuteczne sposoby na zły nastrój jesienią.

depresja sezonowa dodano: 16.11.2013 14:56

Jak poprawić zły nastrój? Czy znasz dobre sposoby na poprawę humoru?

Sposobów na poprawę złego humoru jest bardzo wiele, tak wiele jak metod zwalczania kaca. Każdy z nas ma swoje - niezawodne. Oto najpopularniejsze i stosunkowo najzdrowsze metody na zły nastrój. Warto je znać - zanim dopadnie nas jesienna chandra.

czekolada dodano: 15.11.2011 11:35 | odpowiedz (1)

Jak przetrwać listopad? Jak poradzić sobie z kiepskim nastrojem, brakiem słońca i pluchą?

Listopad to chyba najsmutniejszy miesiąc w roku, tym bardziej że zaczyna się od wizyt na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych. Dni w listopadzie są coraz krótsze, pogoda pod psem, ni to jesień, ni to zima, dokucza zimno i brak światła. Jak sobie poprawić nastrój?

brak światła dodano: 04.11.2013 06:32

Jak pokonać jesienno-zimową chandrę? Jak radzić sobie z chandrą?

Jak radzić sobie z chandrą? Dni coraz krótsze, mało słońca, na dworze zimno i plucha... Trudno się dziwić, że w tak mało sprzyjających okolicznościach przyrody dopada cię chandra. Jeszcze nie depresja, ale już zauważalne obniżenie nastroju. Jak dać odpór jesienno-zimowym smutkom?

depresja dodano: 16.12.2011 10:55
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

chandra szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chandra. Wszystko na temat chandra na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.