porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

NOBEL 2012 z CHEMII. Komu Komitet Noblowski przyznał nagrodę?

Laureatami nagrody Nobla w dziedzinie chemii zostali dwaj Amerykanie, Robert Lefkowitz i Brian Kobilka. Za co dostali nagrodę? 

Brian Kobilka dodano: 10.10.2012 12:22

Jak postępować w przypadku ZATRUCIA ŚRODKAMI CHEMICZNYMI?

Mówimy, jak postępować przy zatruciach środkami chemicznymi. Przeczytaj, jakie są objawy zatrucia? Jak udzielić PIERWSZEJ POMOCY? Gdzie zadzwonić?

Katarzyna W. samobójstwo dodano: 07.02.2012 13:53 | odpowiedz (2)

CHEMIOTERAPIA. Jakie LEKI są od niedawna na LIŚCIE LEKÓW REFUNDOWANYCH? Dobre wiadomości dla chorych na raka piersi i raka płuc!

Osłabienie, nudności, wykańczające wymioty, wypadanie włosów – to objawy, które kojarzą się z chemioterapią, których doświadczają pacjenci, kiedy walczą z rakiem. Od niedawna refundowany jest nowoczesny lek na receptę, który zapobiega wczesnym i opóźnionym wymiotom u osób dorosłych.  Pacjent zapłaci za lek 3,20 zł!

Centrum Onkologii dodano: 18.06.2012 07:31

CHEMIA W ŻYWNOŚCI. Lista najbardziej szkodliwych dodatków chemicznych w żywności. Jakich produktów powinniśmy unikać?

Niektóre z powszechnie używanych substancji powodują spustoszenie w naszych organizmach. Co można zrobić, aby ustrzec się przed szkodliwym działaniem substancji używanych przy produkcji żywności? Jakie produkty warto ograniczyć, a z jakich najlepiej zupełnie zrezygnować?

aspartam dodano: 01.03.2012 14:45 | odpowiedz (3)

Łódka zawsze jak nowa. Jak zabezpieczyć łódź przed porastaniem mikroorganizmami i sprawić, by wyglądała jak nowa?

Utrzymanie jachtu w dobrym stanie technicznym, to warunek długiego i bezpiecznego użytkowania naszej jednostki. Aby kadłub był zawsze jak nowy, trzeba stosować do jego zabezpieczenia specjalne środki chemiczne. Jakie środki stosować, by były skuteczne?

antyfouling dodano: 30.04.2012 12:00

Jak zadbać o końcówki lin kevlarowych?

Kevlar to nazwa handlowa nadana przez firmę DuPont polimerom z grupy poliamidów aramidowych. Ciekawostką jest, że kevlar wynaleziony został przez chemiczkę polskiego pochodzenia, Stephanie Kwolek. Kevlar ma znakomite właściwości, dlatego warto dbać o wykonane z niego liny. Jak to zrobić, jak dbać o liny z kevlaru?

armator dodano: 22.04.2012 13:02

Nobel 2014. Kto dostał nagrodę w dziedzinie chemii?

Nagrodę Nobla w 2014 roku w dziedzinie chemii dostało trzech amerykańskich naukowców - Eric Betzig i William E. Moerner oraz Niemiec Stefan W. Hell. Komitet Noblowski docenił ich przełomowy wynalazek nad którym pracowali długie lata, czyli mikroskop fluorescencyjny, pozwalający na badanie cząsteczek poniżej tzw. granicy Abbego.

Komitet Noblowski dodano: 09.10.2014 11:03

Jakie są zalety chemioterapii doustnej? Kto może przyjmować chemię w tabletkach?

Chemioterapia – na te słowa od razu widzimy umęczonego chorego leżącego w szpitalu z nieodłączną kroplówką, z której przez wiele godzin, a nawet dni -  skapuje do jego żył mocna chemia. Tymczasem nie każda chemia musi tak wyglądać - dzięki postępowi medycyny onkologicznej, coraz częściej stosuje się innowacyjną chemioterapię w tabletkach (tzw. chemioterapię doustną). Jedną z zalet jest to, że pacjent może przyjmować ją w domu.

 

chemioterapia doustna dodano: 06.10.2014 12:44

MATURA 2012. Z jakich przedmiotów maturzyści biorą korepetycje?

W teorii to szkoła ma przygotować uczniów do matury i pomóc w osiągnięciu jak najlepszych wyników. W praktyce okazuje się, że rodzice muszą sporo dokładać do edukacji dzieci. Na jakie dodatkowe zajęcia najczęściej uczęszczają maturzyści? Mówimy, z jakich przedmiotów maturzyści biorą korepetycje.

biologia dodano: 11.04.2012 16:21
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Waluś, bojownik czy pospolity morderca?

Nacjonaliści i neofaszyści mają powody, żeby podziwiać nacjonalistę i neofaszystę ...

chemia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chemia. Wszystko na temat chemia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.