porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jacy pacjenci nie otrzymują CHEMIOTERAPII z powodu braku leków? Komu grozi wstrzymanie leczenia? DLACZEGO BRAKUJE LEKÓW ONKOLOGICZNYCH?

Pacjentki z rakiem piersi w wielu szpitalach zamiast otrzymać planowaną i niezbędną chemioterapię - są odsyłane z kwitkiem. Dlaczego? Nie ma cytostatyków, bo producent wycofał się z polskiego rynku. Za chwilę problem ten dotknie kolejnych chorych - już zaczyna brakować chemii dla chorych na raka płuc, chłoniaki i raka szyjki macicy. A co na to Ministerstwo Zdrowia? Jest bezradne!

chłoniaki dodano: 20.04.2012 09:14 | odpowiedz (1)

Rak krtani - OBJAWY i SYMPTOMY - CHOROBA JERZEGO STUHRA

Rak krtani najczęściej atakuje mężczyzn i występuje zwykle między 45 a 75 rokiem życia. Na raka krtani choruje m.in. Jerzy Stuhr, aktor, reżyser. Jest to patologiczny rozwój złośliwych komórek w obrębie błony śluzowej krtani.

AKTOR dodano: 30.01.2012 10:04

Akcja "Daj Włos!" - O co chodzi?

Daj Włos! to akcja Fundacji Rak'n'roll. Fundacja zbiera w ten sposób włosy na naturalne peruki dla osób leczonych chemioterapią. Utrata włosów to częsty skutek uboczny takiego leczenia. Peruki mają poprawić chorym samopoczucie i dodać im pewności siebie.

akcja Daj Włos! dodano: 22.01.2014 07:06

Choroba Ani Przybylskiej: jak wygląda leczenie?

Popularna aktorka Ania Przybylska zachrowała na guza trzustki. Skoro guza usunięto, jakie szanse na wyleczenie ma Ania Przybylska? Czy konieczna będzie chemioterapia?

ania przybylska dodano: 13.08.2013 12:05

Dlaczego brakuje leków do chemioterapii? Co mają zrobić chorzy na raka, którym odmówiono leczenia?

Lista szpitali, w których brakuje leków do chemioterapii lub w których za moment skończa się zapasy rośnie! Co mają zrobić chorzy na raka, dla których nie ma leków koniecznych do chemioterapii? Czekać ze świadomością, że każdy dzień zwłoki pracuje na ich niekorzyść i za chwilę na wyleczenie może być za późno? 

brak leków dodano: 20.04.2012 10:04

Jakie leki przeciwwymiotne można zażywać przy chemioterapii?

Chemioterapia i radioterapia, stosowane w leczeniu nowotworów, niemal zawsze wywołują nudności i wymioty. Jak sobie z tym poradzić?

chemioterapia skutki uboczne dodano: 21.10.2013 16:36

RAK KRTANI. Objawy i sposoby leczenia raka krtani?

Rak krtani należy do najczęstszych nowotworów, na które zapadają mężczyźni w naszym kraju (schorzenie cztery razy częściej dotyczy panów niż pań). Choroba dotknęła m.in. Jerzego Stuhra, aktora, reżysera. Raz wcześnie wykryty daje szansę na wyzdrowienie lub przynajmniej normalne funkcjonowanie, w zaawansowanych stadiach chorym grozi wycięcie krtani. 

choroba jerzy stuhr dodano: 04.02.2014 12:50

BIAŁACZKA U DZIECI. Jakie objawy powinny wzbudzić twój niepokój?

Białaczka, czyli nowotwór krwi jest nowotworem stosunkowo często występującym u dzieci, przeważnie w wieku 3-5 lat. Ten typ raka ma wiele odmian, u najmłodszych przeważnie pojawia się ostra białaczka limfoblastyczna. Jej pierwsze objawy przypominają przeziębienie.

anemia dodano: 13.03.2012 23:45

RAK PŁUC. Jakie są objawy, diagnostyka i leczenie raka płuc?

 Rak płuc to najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn (stanowi 30 proc. wszystkich nowotworów) i trzeci, po raku piersi i raku narządów rodnych u kobiet. W dużej mierze pracujemy na niego sami: 3/4 zachorowań jest wynikiem palenia papierosów albo biernego palenia, a tylko ¼ - genów.

bronchoskopia dodano: 04.02.2014 12:50 | odpowiedz (1)

CHEMIOTERAPIA. Jakie LEKI są od niedawna na LIŚCIE LEKÓW REFUNDOWANYCH? Dobre wiadomości dla chorych na raka piersi i raka płuc!

Osłabienie, nudności, wykańczające wymioty, wypadanie włosów – to objawy, które kojarzą się z chemioterapią, których doświadczają pacjenci, kiedy walczą z rakiem. Od niedawna refundowany jest nowoczesny lek na receptę, który zapobiega wczesnym i opóźnionym wymiotom u osób dorosłych.  Pacjent zapłaci za lek 3,20 zł!

Centrum Onkologii dodano: 18.06.2012 07:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Polska aktorka, absolwentka łódzkiej PWSTviT oraz Szkoły Reklamy w Warszawie ...

chemioterapia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chemioterapia. Wszystko na temat chemioterapia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.