porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak hodować hibiskusy, by ładnie kwitły?

Hibiskus, zwany popularnie chińską różą, pochodzi z Azji. Jest hodowany ze względu na piękne kwiaty. Wydaje ich mnóstwo, ale każdy z nich kwitnie tylko jeden dzień. Dzięki swoim właściwościom jest także wykorzystywany są jako roślina lecznicza, kulinarna oraz kosmetyczna. Jak uprawiać hibiskusa?

hibiskus dodano: 11.09.2012 14:58

Jak hodować hibiskusa? Sprawdzone PORADY

Hibiskus, inaczej róża chińska, to krzew pochodzący z tropikalnych obszarów Azji. W naszych warunkach – odpowiednio pielęgnowany - kwitnie bardzo efektownie od wiosny do późnego lata. Podpowiadamy, jak dbać o tę roślinę.

hibiskus dodano: 21.10.2012 15:00

Jak dbać o hibiskus ogrodowy? Jak pielęgnować tę pięknie kwitnącą roślinę?

Wśród krzewów ozdobnych kwitnących w drugiej połowie lata ketmia zwraca na siebie szczególną uwagę. Efektowne, liczne i różnokolorowe kwiaty, przypominające malwy, są bardzo dekoracyjne. Mówimy, jak uprawiać ketmię. Jak dbać o hibiskusa, zwanego też chińską różą?

hibiskus dodano: 31.07.2012 14:32 | odpowiedz (1)

Ketmia, czyli chińska róża - jak uprawiać ten ozdobny krzew?

Ketmia syryjska (Hibiskus syriacus) nazywana jest także ślazowcem syryjskim, ślazem drzewnym, poślubnikiem syryjskim. To gatunek krzewu z rodziny ślazowatych. Pochodzi z Chin i Tajwanu.

hibiskus dodano: 15.04.2015 12:04

Hibiskus do ogrodu - odmiany hibiskusów, termin sadzenia

Kwitnący hibiskus (ketmia) jest fantastyczną ozdobą ogrodu. Zachwycają przede wszystkim okazałe kwiaty: niebieskie, różowe, białe, pomarańczowe lub fioletowe. Ozdobne są także liście: ciemnozielone, błyszczące, ząbkowane.

hibiskus dodano: 08.04.2014 15:57
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Telega - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Telega to aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Niedługo zobaczymy ...

chińska róża szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chińska róża. Wszystko na temat chińska róża na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.