porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kuchnia chińska - jakie są najlepsze przepisy kuchni chińskiej? Poznaj przepis na kaczkę po chińsku

Kaczka z imbirem i pędami bambusa to jedno z najpopularniejszych dań w chińskich restauracjach. Oto jak ją łatwo i szybko przygotować w domu. Poznaj przepis na kaczkę po chińsku!

azja w kuchni dodano: 12.04.2012 11:10

Jak urządzić wnętrze w stylu orientalnym? Co wiesz o stylu orientalnym?

Japońska harmonia, chiński przepych oraz indyjska baśniowość mogą zagościć w twoim domu. Orientalny styl nadajemy całemu domowi, konkretnemu pomieszczeniu lub wprowadzamy do wnętrza jedynie akcenty zaczerpnięte z innych kultur. Zobacz, jakie są cechy stylu orientalnego?

indie dodano: 07.11.2011 12:08

Co zwiedzić w Szanghaju?

W Szanghaju, mieście obsesyjnie nowoczesnym, gdzie tempo życia wciąż przyspiesza, istnieją jeszcze dzielnice, w których można doświadczyć ponadczasowego spokoju dawnych Chin. Tak jest m.in. w XVI-wiecznym kontemplacyjnym Ogrodzie Yu, który mieści się w obrębie wąskich pieszych uliczek Starego Miasta. Okręg starej dzielnicy szanghajskiej osłaniał niegdyś mur (zbudowany w 1555 r. i zburzony w 1911 r.), obecnie wyznaczają go ulice Renmin Rd. i Zhonghua Rd.

Ogród Yu dodano: 05.11.2013 08:36

Dlaczego chińskie dzieci muszą się opiekować rodzicami?

Tradycja sięgająca czasów kilka wieków przed Chrystusem przestała wystarczać. W Chinach weszła właśnie w życie ustawa o ochronie osób starszych. Zaleca ona m.in. „częste” składanie wizyt rodzicom po 60. roku życia, a także dbanie o materialne i psychiczne potrzeby swoich krewnych.

Chińczycy dodano: 22.08.2013 06:26

Ziemia ma już 7 mld mieszkańców! Gdzie urodziło się dziecko ze szczęśliwym numerem?

Liczba ludności wzrosła w zastraszającym tempie. Czy jest to POWÓD DO RADOŚCI? W czasach, gdy cesarz Napoleon święcił zwycięstwa na frontach, było nas miliard, teraz już co jedną sekundę rodzi się 5 osób, a umierają dwie. Świat liczy 7 miliardów mieszkańców!

dzieci dodano: 31.10.2011 16:07 | odpowiedz (5)

Pachnące kwiaty w zimie – czy zimokwiat jest trudny w uprawie?

Zimokwiat jest bardzo oryginalnym i mniej znanym krzewem ozdobnym kwitnącym zimą. Kwiaty są nie tylko bardzo efektowne, ale także intensywnie i przyjemnie pachną. Kwitnące gałązki ożywią zimowy ogród i można je także ciąć do wazonów. Jak uprawiać zimokwiat?

chimonanthus dodano: 27.02.2012 18:32

Jak urządzić mieszkanie w stylu chińskim?

Daleki Wschód to źródło inspiracji. Porcelana, laka, piękne meble wniosą do mieszkania elegancję. Zadbaj o dekoracje i kolory. Do ozdobienia wnętrza możesz wykorzystać zwoje z kaligrafią, czy pejzażem. Cudowny efekt dadzą porcelanowe wazy, inspirowane epoką Ming z biało-niebieską dekoracją. Z drobnych przedmiotów stwórz minikolekcję. Ściana pomalowana na kolor lakowej czerwieni od razu wygląda jak pół Chin. Na jej tle postaw czarny lekki stolik z wazą z laki. Nie potrzeba niczego więcej!

Daleki Wschód dodano: 23.09.2013 11:08 | odpowiedz (1)

Chińskie miasto Nanjing. Gdzie odbędą się igrzyska Nankin 2014?

Gospodarzem II Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich będzie miasto Nankin (Nanjing) we wschodnich Chinach. Poza Pekinem (Beijing) niewiele wiemy o chińskich miastach, a przecież Nankin był wielokrotnie stolicą cesarstwa.

Jangcy dodano: 27.05.2014 10:52

Egzotyczne wakacje. Na co szczepić się przed wyjazdem do Chin?

Chiny przestały być bardzo daleko, bo już od kilku lat można pojechać tam na wycieczkę zorganizowaną i zwiedzać jedne z najważniejszych zabytków ludzkości. Jednak Chiny to nie tylko odmienna kultura i cywilizacja, to także inny kontynent i inne strefy klimatyczne i środowisko. Czy trzeba się szczepić przed wyjazdem do Chin? Jakie szczepienia ochronne warto wykonać przed podróżą do Chin?

szczepienia dodano: 08.06.2013 21:24 | odpowiedz (1)

Konflikt chińsko-japoński. Dlaczego wyspy Senkaku/Diaoyu są kością niezgody między mocarstwami?

Senkaku albo Diaoyu - te bezludne wyspy budzą emocje tak w Chinach jak i w Japonii. W chińskich miastach tłum niszczy japońskie sklepy, a japońskie firmy zamykają fabryki. Mówimy czemu Japonia i Chiny spierają się o Senkaku/Diaoyu.

Chińska Republika Ludowa dodano: 17.09.2012 16:43
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]

Ekskluzywny Menel jest dobrze zapowiadającym się męskim blogerem. Styl, który ...

chiny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chiny. Wszystko na temat chiny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.