porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zrobić zakwas? Mówimy, jak zrobić dobry zakwas

Zakwas to nic innego jak mąka z wodą, po połaczeniu których zachodzi proces fermentacji. Dzięki niemu powstają dobroczynne bakterie i ciasto chlebowe będzie mogło wyrosnąć (zakwas działa tak jak drożdże sklepowe).

domowy chleb dodano: 05.04.2012 10:42

Chleb pełnoziarnisty na zakwasie - jak upiec?

Chleb pełnoziarnisty własnego wypieku jest zdrowy, bez odrobiny chemii, tańszy niż w piekarni i na długo zachowuje świeżość. Naprawdę warto spróbować upiec go samemu. Podajemy przepis na chleb pełnoziarnisty na zakwasie.

JAK UPIEC CHLEB dodano: 07.03.2014 09:06

Przepis na chleb z płatkami owsianymi - jak upiec?

Chleb na zakwasie z płatków owsianych jest świeży i ma chrupiącą skórkę nawet przez około tydzień. Jak zrobić pyszny domowy chleb na zakwasie?

pieczenie chleba dodano: 04.06.2014 16:07

Domowy chleb na zakwasie: sprawdzony sposób

Domowy chleb, na naturalnym zakwasie, pieczony w domu znów stał się modny. I nic dziwnego, skoro większość piekarni oferuje pieczywo z mrożonki. Domowy chleb nie tylko znacznie dłużej zachowuje świeżość, ale również składa się z samych naturalnych składników. Upieczenie domowego chleba na zakwasie nie jest bardzo trudne - sprawdźcie sami!

chleb dodano: 04.04.2016 14:52

Jak wybrać dobry chleb?

Supermarkety i piekarnie oferują ogromny wybór pieczywa. Ale nie każde pieczywo jest rzeczywiście dobre i zdrowe. Jak wybrać dobry chleb?

chleb dodano: 07.04.2015 09:51

Odchudzasz się? Poznaj fakty i mity na temat chleba!

Jak to jest z tym chlebem? Tuczy czy nie? Czy jego jedzenie w czasie stosowania diety jest wskazane? Przyjęło się, że osoby odchudzające się powinny zrezygnować z pieczywa. Zastępujemy go pieczywem chrupkim, które niekoniecznie jest mniej kaloryczne. Co zatem powinniśmy wiedzieć o chlebie?

błonnik dodano: 25.01.2012 12:30 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?

Jan Kulczyk nie żyje, jednak jego gigantyczna fortuna ma się ...

chleb na zakwasie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chleb na zakwasie. Wszystko na temat chleb na zakwasie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.