porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

BIAŁACZKA U DZIECI. Jakie objawy powinny wzbudzić twój niepokój?

Białaczka, czyli nowotwór krwi jest nowotworem stosunkowo często występującym u dzieci, przeważnie w wieku 3-5 lat. Ten typ raka ma wiele odmian, u najmłodszych przeważnie pojawia się ostra białaczka limfoblastyczna. Jej pierwsze objawy przypominają przeziębienie.

anemia dodano: 13.03.2012 23:45

BIAŁACZKA – jakie PRZYCZYNY, przebieg, LECZENIE?

Białaczkę leczy się poddając chorych chemioterapii oraz przeszczepiając szpik. Problemem jest nadal leczenie ostrej białaczki limfocytowej, która mimo stosowania nowoczesnych leków nowej generacji i przeszczepów nie daje się wyleczyć - pacjenci żyją z nią ok. 5 lat. Na czym polega leczenie raka krwi? Co to są leki celowane?

Andrzej Darski dodano: 12.03.2012 23:38

BIAŁACZKA OBJAWY. Czym jest białaczka?

Na białaczkę w Polsce rocznie zapada ok. 10 tys. ludzi  Pocieszające jest to, że wyleczalność białaczki jest najwyższa spośród wszystkich chorób nowotworowych. Podobnie jak w przypadku innych nowotworów, im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większe szanse na wylecznie. Dlatego nie bagatelizujmy niepokojących objawów - jakie są objawy białaczki, co powinno cię zaniepokoić?

Adam Darski dodano: 13.03.2012 23:51

W Dzień Babci i Dzień Dziadka zapytaj bliskich o zdrowie! Przyłącz się do akcji „Zapytaj Bliskich o zdrowie”!

Ryzyko zachorowania na chłoniaka wzrasta wraz z wiekiem - według danych epidemiologicznych Krajowego Rejestru Nowotworów. Ok. 65% chorych na chłoniaki to osoby po 55. roku życia. Objawy chłoniaków są niespecyficzne. W dobie spektakularnych osiągnięć medycyny wczesne wykrycie chłoniaka zwiększa szansę na jego wyleczenie. Dzień Babci i Dzień Dziadka są dobrą okazją do zadbania o zdrowie najbliższych. Jak wziąć udział w akcji  „Zapytaj Bliskich o zdrowie”?

chłoniaki dodano: 21.01.2013 17:12

Chłoniak czyli nowotwór węzłów chłonnych. Jakie są objawy chłoniaka?

Pierwsze objawy chłoniaka, nowotworu węzłów chłonnych, są zazwyczaj niewinne i łatwe do pomylenia z objawami grypy czy przeziębienia. Kiedy można podejrzewać, że mamy do czynienia z objawami chłoniaka? Jakie badania pozwalają wykryć tę chorobę?

chłoniak badania dodano: 04.02.2014 12:50

Jakie schorzenia ukrywają się pod niepozornymi objawami? Choroby w masce

Często lekceważymy systematycznie pojawiające się dolegliwości. Kto by się przejmował, pokasływaniem, ciągłym zmęczeniem czy przeziębieniami. Tymczasem, niewinne objawy mogą być sygnałem poważnych, a czasem śmiertelnych chorób. Warto o tym pamiętać. Jakie poważne choroby mają niepozorne objawy?

chłoniak objawy dodano: 04.12.2014 12:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]

Ekskluzywny Menel jest dobrze zapowiadającym się męskim blogerem. Styl, który ...

chłoniak szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chłoniak. Wszystko na temat chłoniak na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.