porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego warto jeść zielone warzywa?

Zielone warzywa zawierają jeden podstawowy składnik, dzięki któremu są wyjątkowe – chlorofil. Jest to pigment, który przetwarza światło słoneczne w węglowodany, czyli cukry roślinne i skrobię. Warzywa też w swoim składzie mają witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Sprawdź, dlaczego warto jeść zielone warzywa.

dieta dodano: 11.07.2016 17:01

Czy kolor jedzenia wpływa na organizm? Jakie witaminy idą w parze z kolorami?

Wszystko co jemy, ma wpływ na nasze zdrowie i życie. Kolor jedzenia może zaś świadczyć o tym, jakie substancje odżywcze zawiera dany owoc lub warzywo. Dowiedz się, jakie właściwości mają owoce i warzywa w poszczególnych kolorach

beta-karoten dodano: 12.09.2012 15:25

JESIEŃ: Co się dzieje w przyrodzie jesienią? Dlaczego liście zmieniają kolory, dlaczego bywa babie lato?

Dlaczego drzewa zrzucają liście przed zimą, skąd się biorą ich kolory, dlaczego nie ma niebieskich liści, jaka pogoda sprzyja „złotej polskiej jesieni”, a jaka nas jej pozbawia, a także kiedy w Polsce wcale nie będzie jesieni? To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz tu odpowiedź.

burze dodano: 02.09.2013 16:58 | odpowiedz (1)

Dlaczego jesienią liście zmieniają kolor?

Jesienią liście większości drzew liściastych tracą kolor zielony i przybierają najróżniejsze barwy. Dopiero poźniej, bo wybarwieniu się, opadają. Dlaczego tak się dzieje?

antocyjany dodano: 25.11.2011 17:00

Rośliny o barwnych liściach - jak mieć piękną jesień w ogrodzie?

Ogród, w którym nie ma roślin dekoracyjnych jesienią jest niedokończony. Bez nich tracimy jedną porę roku - po bujnym, zielonym lecie ekspresowo przenosimy się w szarość. A przecież nie musimy! Posadźmy rośliny, które mają barwne jesienne liście.

barwniki dodano: 09.10.2014 18:38
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Kukiz: kim jest żona Pawła Kukiza?
Małgorzata Kukiz: kim jest żona Pawła Kukiza?

Paweł Kukiz to jeden z kandydatów, który w maju będzie ...

chlorofil szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chlorofil. Wszystko na temat chlorofil na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.