porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak witamina C chroni serce i układ sercowo-naczyniowy?

Witamina C jest wymiataczem wolnych rodników z naszego organizmu. Dzięki temu chroni nasz układ krwionośny. Zobacz jak witamina C działa na ludzki układ sercowo-naczyniowy i jak chroni serce!

miażdżyca dodano: 24.01.2014 19:09

Dlaczego trzeba kontrolować poziom cholesterolu?

Cholesterol odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Tworzy ściany komórek, służy do prawidłowego funkcjonowania naszego układu trawiennego, pomaga w wytwarzaniu niezbędnych związków chemicznych. Zbyt duża ilość cholesterolu we krwi może jednak niekorzystnie wpływać na zdrowie serca. We krwi cholesterol występuje w dwóch podstawowych postaciach: LDL ("zły" cholesterol) i HDL ("dobry" cholesterol).

krew dodano: 29.11.2013 17:16

Co jeść, by uniknąć miażdzycy?

Zdrowa dieta odgrywa ogromną rolę w profilaktyce wielu chorób. Czy wiesz, co najlepiej jeść, aby uchronić się przed miażdżycą? 

brokuły dodano: 13.02.2012 14:24

GREJPFRUT - jakie ma właściwości ten owoc cytrusowy? Poznaj lepiej grejpfruta!

Czy wiesz, że grejpfrut jest rośliną leczniczą! W tych popularnych owocach kryje się około 400 związków chemicznych. Część z nich jest wciąż badana przez naukowców, którzy chcą odkryć jak można je wykorzystać przy leczeniu wielu chorób, między innymi raka. Dlatego nie zapomnij o grepfrucie w codziennej diecie!

cukrzyca dodano: 31.10.2011 14:05

Za wysokie ciśnienie? 7 sposobów na pokonanie stresu

Sen, zabawa, sport, wyciszenie. To tylko część sposobów na pokonanie stresu. A jest to bardzo ważna sprawa, bo stres może doprowadzić do zawału, depresji, nerwic.

dieta dodano: 25.03.2013 16:33

ZDROWE SERCE. Dlaczego warto pić wino?

Choć alkohol szkodzi zdrowiu, to jednak specjaliści zachęcają nas do picia wina czerwonego. Kto chce długo żyć i mieć zdrowe serce, powinien wypijać codziennie kieliszek czerwonego wina. Tak robią Francuzi, Grecy, Hiszpanie i w tych krajach ludzie rzadko chorują na serce. Dlaczego?

alkohol dodano: 20.02.2012 21:47

Dlaczego warto jeść aronię?

Aronia jest bogata w składniki, które pomagają nam się obronić się przed chorobami cywilizacyjnymi. Wspomaga między innymi regenerację narządu wzroku i niweluje skutki promieniowania monitorów. Polska jest potentatem w uprawie aronii czarnoowowcowej, mamy więc z czego korzystać.

dieta dodano: 26.02.2014 09:57

Jaki jest idealny POZIOM CHOLESTEROLU?

Lekarz zlecił ci zrobienie lipidogramu? To poziom całkowitego cholesterolu, tego złego (LDL), dobrego (HDL) i poziom trójglicerydów. Gdy odbierzesz wyniki, zobaczysz, że na wydruku są również przedstawione poziomy właściwe. Niech cię to nie zadowała, zawsze lepiej pokazać wynik lekarzowi.

HDL dodano: 02.11.2012 21:06

Cholesterol całkowity - jaki poziom jest bezpieczny?

Cholesterol jest nam potrzebny do prawidłowego trawienia. Jednak w nadmiarze stanowi zagrożenie dla serca i całego układu krążenia.

badania dodano: 25.08.2013 16:11

Nadwaga i jej skutki - dlaczego należy utrzymywać prawidłową wagę ciała?

Przez niewłaściwą dietę i coraz bardziej stresujący tryb życia oraz pracę coraz więcej osób cierpi na nadwagę. Może ona okazać się nie tylko groźna dla zdrowa, ale również życia. Poznaj skutki nadwagi!

choroby dodano: 28.08.2012 10:09
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Józef Pawłowski jest polskim aktorem, znanym z roli głównej w ...

cholesterol szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. cholesterol. Wszystko na temat cholesterol na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.