porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak radzić sobie z gorączką u dziecka?

Gorączka przytrafia się wszystkim dzieciom w każdym wieku, więc każdy rodzic powinien wiedzieć, jak zachować się w takim przypadku. 

drgawki gorączkowe dodano: 17.11.2011 13:31

ZAPALENIE OSKRZELI U DZIECI. Jakich objawów nie warto lekceważyć?

Zapalenie oskrzeli u dzieci najczęściej wywołują wirusy, rzadziej bakterie. To stan zapalny błony śluzowej oskrzeli, powstały na skutek działania takich wirusów jak: RSV, rhinowirusy, adenowirusy i inne. Czasem zapalenie oskrzeli wywołuje wirus grypy lub odry.

bakterie dodano: 27.10.2011 08:50

GORĄCZKA U DZIECKA. Jak zmierzyć dziecku temperaturę?

Czy dziecko gorączkuje? To pytanie zazwyczaj pada, kiedy zgłaszamy się z maluchem do lekarza. Warto wtedy podać możliwie jak najdokładniejszą informację - jak wysoka jest temperatura, czy występuje stale i czy opada po podaniu środków na gorączkę. To zwykle pomaga w postawieniu właściwej diagnozy.

gorączka dodano: 29.11.2011 10:35

Czym objawia się ZAPALENIE OPON MÓZGOWO-RDZENIOWYCH u dzieci?

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci to choroba układu nerwowego, która może być wywołana przez bakterie, wirusy lub grzyby. Ponieważ jej konsekwencje mogą być bardzo poważne, w razie wystąpienia niepokojących objawów należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

bakterie dodano: 06.10.2012 12:26

ANGINA U DZIECI. Co warto o niej wiedzieć?

Angina to choroba zakaźna, wywoływana przez bakterie, przenosząca się drogą kropelkową. Dziecko ma wysoką gorączkę, odczuwa ból gardła, a migdałki są wyraźnie zaczerwienione i pojawia się na nich biały lub żółty ropny nalot. Anginę u dzieci trzeba leczyć, bo jej powikłania są bardzo groźne. Jakie są skutki niewyleczonej anginy?

angina u dziecka dodano: 27.10.2011 08:58

Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu?

Pobyt dziecka w szpitalu to nie koniec świata. Jak przygotować malca, by łatwiej mu przetrwać ten ciężki czas, co spakować dziecku na pobyt w szpitalu?

dziecko w szpitalu dodano: 20.02.2012 08:15

Zapalenie ucha środkowego u dziecka - jakie przyczyny?

Jego objawem jest silny ból ucha, z powodu którego dziecko nie może normalnie funkcjonować. Co wywołuje tę chorobę?

przerost migdałków dodano: 08.03.2015 15:43 | odpowiedz (1)

KOMPRES DLA DZIECKA. Jak zrobić nocny kompres na brzuch?

Nocne kompresy na brzuch są idealne przy przejściowych niedyspozycjach żołądkowych dzieci, wzdęciach, bólach głowy, odrze, szkarlatynie, zapaleniu płuc. Do wykonania kompresu potrzebny jest wełniany szal, dwa długie lniane ręczniki, woda i pierzynka

kompres na brzuszek dodano: 28.10.2011 13:09

Jak rozpoznać, czy dziecko nie jest chore?

Każdy rodzic potrafi rozpoznać, że z jego dzieckiem dzieje się coś niedobrego, że może je atakować choroba. Czasem jednak ogarnia go panika, tym bardziej, gdy nie ma już wolnych numerków do zaufanego pediatry. Jak rozpoznać chorobę u dziecka?

BADANIE dodano: 14.10.2011 11:34

KRUP – co to za choroba? [OBJAWY, LECZENIE]

Krup to choroba zapomniana, a niestety wciąż często występująca. Można ją łatwo rozpoznać - dziecko, które na nią zapadnie, kaszle w charakterystyczny sposób. Jak postępować w przypadku choroby? Jak leczyć dziecko?

krup dodano: 20.05.2014 15:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

chore dziecko szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. chore dziecko. Wszystko na temat chore dziecko na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.